W kwietniu ruszy rządowy program pomocy państwa w wychowywaniu dzieci - "Rodzina 500 plus". Sprawdź, kto może ubiegać się o wsparcie.
Wyruszając na zagraniczne wojaże warto zabrać ze sobą karty płatnicze. To znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż zabieranie ze sobą portfela wypchanego gotówką. Nie oznacza to jednak, że możemy obchodzić się z kartami beztrosko. Przed wyjazdem warto zapoznać się i wdrożyć w życie kilka zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z kart płatniczych.
W obliczu niskich stóp procentowych wiele osób rozgląda się za bardziej rentownymi niż lokaty sposobami pomnożenia oszczędności. Alternatywą dla zwykłego depozytu może być fundusz inwestycyjny. Nie jest prawdą, że inwestowanie w fundusze zawsze wiąże się z dużym ryzykiem.
Wbrew pozorom zakup jednostek funduszy inwestycyjnych nie jest procesem skomplikowanym. Dziś można to robić sprzed ekranu domowego komputera. Przed wybraniem się na zakupy, powinniśmy poznać kilka podstawowych terminów i mechanizmów związanych z inwestowaniem.
Jeśli zgubimy dowód osobisty powinniśmy go jak najszybciej zastrzec. Odkładając tę decyzję w czasie narażamy się na duże ryzyko. Może się bowiem okazać, że ktoś za jego pomocą zaciągnie kredyt. A jak sprawdzić, czy już tego nie zrobił?
Płatności zbliżeniowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są wygodne i szybkie, bo pozwalają dokonywać drobnych płatności jedynie przez przyłożenie karty do czytnika. Warto jednak wiedzieć, że karta nie musi być wcale tradycyjnym plastikiem. Może to być zegarek, brelok, czy nawet pluszak.
W oszczędzaniu zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok. Wiele osób postrzega ten proces jako konieczność odmówienia sobie drobnych przyjemności i odwleka decyzję na później. Są jednak sposoby na to, by odłożyć pieniądze bezboleśnie. Można oszczędzać „przy okazji”.
Jeśli pod koniec miesiąca saldo twojego konta niebezpiecznie zbliża się do zera, a ty właściwie nie wiesz na co rozeszły się pieniądze, czas najwyższy wcielić się w rolę księgowego. Nie musisz jednak samemu zapisywać wszystkich wydatków. Domową buchalterię poprowadzi za ciebie automat.
Pamiętacie te czasy, gdy każdy bank oferował konto za darmo? One prędko nie wrócą. Jeśli chcesz mieć konto bez opłat, musisz „grać fair” wobec banku. A to oznacza jedną z dwóch możliwości: albo będziesz zasilał ROR pensją, albo regularnie używał karty.
Dwie lokaty o takim samym oprocentowaniu mogą przynieść inny zysk. Wybierając lokatę często nie wiemy, co tak naprawdę wpływa na nasze zyski, a wiedzieć warto.
W ofertach banków obok tradycyjnych lokat możemy znaleźć także polisy lokacyjne. Niektóre są lepiej oprocentowane od lokat, a dodatkowo od zysku nie płaci się podatku. Co jeszcze odróżnia taki produkt od zwykłej lokaty?
Konto oszczędnościowe i lokata to produkty, które gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonych środków i pewny zysk. Trudno jednoznacznie wskazać, który z nich jest lepszy. Działają na innych zasadach, dzięki czemu doskonale się uzupełniają.