Wszystkie te firmy są bardzo znane w Polsce i brzmią zagranicznie, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że powstały na rodzimym rynku. Oto 5 polskich biznesów, które zasięgnęły do słowników innych krajów, co było jedną z przyczyn ich sukcesu.
W dzisiejszych czasach trudniejsze niż posiadanie jest nieposiadanie. Sztuka minimalizmu pozwoli nam nie tylko odzyskać przestrzeń we własnym domu, ale także poprawić stan konta bankowego.
czytaj więcej
Czy charakter i wychowanie mogą mieć wpływ na zasobność Twojego portfela? Odpowiedź może mocno zaskoczyć. Okazuje się, że podejście do oszczędzania, w przeciwieństwie do mebli, łatwo wynieść z domu - jak wiele innych nawyków. Sprawdź!
Oto przykłady sytuacji, w których dążenie do bycia miłym dla otoczenia może przełożyć się na negatywny skutek finansowy.
Gdy ktoś pyta, co może nam zepsuć letni wypoczynek, najczęściej przychodzi do głowy brzydka pogoda albo kiepski hotel. Tymczasem kwestie czysto „operacyjne” również mogą skomplikować urlop. Problem z kartą płatniczą albo wymianą waluty na obczyźnie nie sprzyja wypoczynkowi. O tym jak zapobiec przykrym niespodziankom związanymi z finansami za granicą radzimy poniżej.
Wakacje powinny być czasem beztroskiego wypoczynku, ale dobrze by nie rujnowały przy tym naszego portfela. Oto kilka porad, jak ograniczyć niepotrzebne urlopowe wydatki i koszty.
Troszczenie się o stan naszych finansów można przyrównać do dbania o linię. Można mieć zrywy, postanowienia, nagłe przypływy motywacji, ale ostatecznie najważniejsze są dobre nawyki. To one pozwalają nam wracać na właściwą ścieżkę mimo drobnych wybryków.
Pieniądze są w naszej kulturze tematem tabu. Nie rozmawiamy o tym, ile zarabiamy, wstydzimy się poprosić o podwyżkę albo zwrot pożyczonych pieniędzy. Rodzice nie wiedzą jak rozmawiać o finansach z dziećmi, a partnerzy czują się niezręcznie przy wzajemnych rozliczeniach. Mężczyźni w naszym kraju często kierują się maksymą, że „gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają” ─ oni po prostu je mają. Czujemy się głupio upominając się o zwrot długu lub negocjując cenę zakupu. Dlaczego traktujemy sferę finansową jako coś kłopotliwego?
Słowo „poduszka” kojarzy nam się nie tylko z wygodą, ale i bezpieczeństwem. Ma nam zapewnić miękkie lądowanie w razie wypadku samochodowego albo… wypadku życiowego. Podobnie jest z poduszką finansową.
Wzory wyniesione z domu w dużej mierze decydują o tym, jak w dorosłym życiu postępujemy z pieniędzmi i jakie budzą one w nas emocje.
Kryjąca się pod tą chodliwą nazwą idea jest bardzo prosta ─ jeśli chcemy stać się zamożniejszymi ludźmi, musimy zwracać uwagę właśnie na takie małe, „niewinne” kwoty wydawane na rzeczy w gruncie rzeczy niepotrzebne.
Rozpoczęcie nowego roku to moment, w którym najczęściej decydujemy się na zmiany w naszym życiu. Nasze noworoczne postanowienia często mają wymiar finansowy. Według badania przeprowadzonego w 2014 r. przez Millward Brown, najczęstszym postanowieniem tego typu jest regularne oszczędzanie. Wielu z nas obiecuje sobie także, że w kolejnych 12 miesiącach nie zaciągnie żadnej pożyczki oraz będzie lepiej zarządzało domowym budżetem.
Pewne okoliczności powodują, iż jesteśmy dużo bardziej skłonni dokonać nierozważnego i niepotrzebnego zakupu. Warto znać sposoby, jak ograniczyć chęć kupowania bez uszczerbku dla naszego samopoczucia.
Data rejestracji | 08-09-2016 16:03 |
Data ostatnich odwiedzin | 07-03-2018 15:57 |
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości | 13 |
Łączna liczba otrzymanych Lajków | 14 |