Odpowiedz

Obniżka oprocentowania

Co myślicie o obniżce konta OKO z 0,70% na 0,50% od 1lipca 2019? Czy uważacie, że opłaca się dalej oszczędzać na tym koncie?
Odpowiedz
0 Lajków
K1297
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-04-2019
Wiadomość 1 z 7 (26 498 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

Kiedykolwiek się opłacało? Inflacja zżera kasę na tych kontach.

 

Mam co prawda kilka kont oszczędnościowych, ale nigdy nie traktowałem tego jak coś, na czym można zarobić - bardziej jako darmowy "zimny portfel", a przyznam, i tego po niedawnych przygodach powoli mi się odechciewa.

 

Otóż szanowni Państwo, są limity na wypłaty w okienkach - limity większej gotówki należy zapowiadać z dniowym wyprzedzeniem. I ta "większa gotówka" to wcale nie jest milion - zweryfikujcie sobie regulaminy, bo w przypadku awaryjnej potrzeby dostępu do pieniędzy zostaniecie z ręką w nocniku. Mając na względzie wspomniane w temacie obniżki oprocentowania, "skarpeta" daje większe możliwości.

ArekK
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
54
24
11-04-2017
Wiadomość 2 z 7 (26 419 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

[ Edytowane ]

I tak oto, wczoraj, ING stracił klienta. Ale co tam jeden klient i jego "marne" oszczędności.

Odpowiedz
0 Lajków
BratPit
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
02-05-2019
Wiadomość 3 z 7 (25 947 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

Oprocentowanie wybranych kont oszczędnościowych w PLN obniżymy 3 lipca 2019 roku na podstawie spadku inflacji (Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszany przez Główny Urząd Statystyczny) w stosunku do odczytów pomiędzy listopadem 2018 roku a listopadem 2017 roku:
•    Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2017., w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, wyniósł 2,5%  
•    Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie 2018., w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, wyniósł 1,3% 


Jeśli korzystasz z obecnej promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus lub Bonus na Start (od 7 marca do 8 maja 2019 r.),  zmiana oprocentowania nie ma wpływu na te oferty. 
Przykro mi, że podjąłeś taką decyzję. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
538
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 7 (25 883 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

To niech szanowny Pan sprawdzi wskaźniki bieżące w porównaniu do marca, kwietnia zeszłego roku. Wzrost o 1,7. Więc od kiedy oprocentowanie wzrośnie?  

Odpowiedz
0 Lajków
jackn28
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-05-2019
Wiadomość 5 z 7 (25 620 wyświetleń)

Re.: Obniżka oprocentowania

ING ma mniej korzystne warunki w stosunku do innych banków lub inaczej tego którego byłem posiadaczem. Jednakże ze względu na wymóg hipoteki i korzystniejszych warunków zdecydowałem się na ten bank, bo i tak już nie będę zakładał lokat, tylko zyskiem z lokaty (tym realnym) będzie oszczędność na nadpłacaniu hipoteki (zarobię minimalizowaniem odsetek kredytowych po prostu) a to będzie w perspektywie czasu dobrą lokatą.
Odpowiedz
0 Lajków
Przemo123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
13-05-2019
Wiadomość 6 z 7 (25 611 wyświetleń)

Re: Re.: Obniżka oprocentowania

@jackn28 roczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłaszany przez GUS w okresie marzec 2018 do marzec 2019  wyniósł + 0,4%. Aby była przesłanka do podwyższenia oprocentowania to musi on wynieść minimum 1 %.

Zmiana oprocentowania kont oszczędnościowych nie wpływa na promocje organizowane przez nasz bank. Otwarte Konto Oszczędnościowe nadal oferuje oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 7 (25 544 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Decyzja w procesie NWH

Cześć, mój doradca również złożył mój wniosek przez NWH. Czy długo ostatecznie czekałaś na decyzję ostateczną?. Mój kompletny wniosek złożyliśmy 22.07 i zastanawiam się ile czasu od tego może być pode...

26-07-2024
Re.: Problem z płatnościami zbliżeniowymi

Proszę w pierwszej kolejności w bankowości internetowej w szczegółach karty wyłączyć zbliżeniowość na karcie. Następnie, proszę dokonać płatności z kodem PIN i na nowo uruchomić płatności zbliżeniowe ...

26-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

Napisz proszę do nas ponownie na czacie. Sprawdzimy wówczas dla Ciebie informacje. Tu nie jesteśmy w stanie pomóc.

26-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy