Odpowiedz

Formularz transferu środków z IKE

Witam,
założyłem konto maklerskie IKE i chcę na nie przetransferować swoje środki z IKE w ING. Proszę o informację gdzie mogę znaleźć formularz który mogę wypełnić aby zlecić wypłatę transferową. Czy istnieje możliwość załatwienia tego przez internet?
Proszę również o informacje dotyczącą opłat za wypłatę transferową dla konta założonego 28 grudnia 2020. Z tego co udało mi się doczytać w regulaminie jest to prawdopodobnie 0% (opłata nie jest pobierana), lecz wolałbym się upewnić.
Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
krz10u
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-03-2021
Wiadomość 1 z 4 (8 713 wyświetleń)

Re: Formularz transferu środków z IKE

@krz10u Wypłata transferowa to sytuacja, kiedy przenosisz pieniądze z IKE ING na IKE w innej instytucji finansowej. Korzystając z niej, nie zapłacisz podatku od dochodów kapitałowych. Wypłatę transferową zrealizujesz w naszym dowolnym oddziale. Zostanie dokonana w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia dyspozycji. Listę dostępnych oddziałów znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=oddzial

 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Były moderator
Były moderator icon
38
8
11-02-2020
Wiadomość 2 z 4 (8 668 wyświetleń)

Re: Formularz transferu środków z IKE

[ Edytowane ]

Zgrabnie Pani unika odpowiedzi o załatwienie tych czynności w serwisie transakcyjnym.

Czyli w dalszym ciągu nie ma możliwości wypłaty środków z ING IKE przez internet i w dalszym ciągu, już podczas trzeciej fali pandemii trzeba fatygować się do fizycznego oddziału (czynnych w ograniczonych godzinach)?

Czy można liczyć w najbliższym czasie na dodanie tej jakże kluczowej funkcjonalności?

Czy zamierzacie Państwo przejrzyście informować przyszłych Klientów o tej jakże nieprzystępnej metodzie odzyskania wpłaconych środków?

 

Odpowiedz
0 Lajków
atapi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
28-10-2019
Wiadomość 3 z 4 (8 618 wyświetleń)

Re: Formularz transferu środków z IKE

Przykro mi, nadal nie możemy przyjąć zgłoszenia odkupienia jednostek z IKE w inny sposób. Dziękuję za Twój głos w tej sprawie. Przekazałam Twoją sugestię do odpowiedniego działu. Zarówno odnośnie udostępnienia takiej możliwość w bankowości internetowej, jak i jasności informacji dostępnych na naszej stronie. Nie mam informacji, kiedy udostępnimy taką możliwość w naszej usłudze internetowej. W poniedziałki wydłużyliśmy dostępność naszych oddziałów. Czynne są w godzinach:10:00-17:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 4 (8 581 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024