Odpowiedz

Formularz transferu środków z IKE

Witam,
założyłem konto maklerskie IKE i chcę na nie przetransferować swoje środki z IKE w ING. Proszę o informację gdzie mogę znaleźć formularz który mogę wypełnić aby zlecić wypłatę transferową. Czy istnieje możliwość załatwienia tego przez internet?
Proszę również o informacje dotyczącą opłat za wypłatę transferową dla konta założonego 28 grudnia 2020. Z tego co udało mi się doczytać w regulaminie jest to prawdopodobnie 0% (opłata nie jest pobierana), lecz wolałbym się upewnić.
Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
krz10u
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
02-03-2021
Wiadomość 1 z 4 (1 047 wyświetleń)

Re: Formularz transferu środków z IKE

@krz10u Wypłata transferowa to sytuacja, kiedy przenosisz pieniądze z IKE ING na IKE w innej instytucji finansowej. Korzystając z niej, nie zapłacisz podatku od dochodów kapitałowych. Wypłatę transferową zrealizujesz w naszym dowolnym oddziale. Zostanie dokonana w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia dyspozycji. Listę dostępnych oddziałów znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/oddzialy-i-bankomaty?type=oddzial

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DorotaB
Moderator
Moderator icon
38
7
11-02-2020
Wiadomość 2 z 4 (1 002 wyświetleń)

[ Edytowane ]

Zgrabnie Pani unika odpowiedzi o załatwienie tych czynności w serwisie transakcyjnym.

Czyli w dalszym ciągu nie ma możliwości wypłaty środków z ING IKE przez internet i w dalszym ciągu, już podczas trzeciej fali pandemii trzeba fatygować się do fizycznego oddziału (czynnych w ograniczonych godzinach)?

Czy można liczyć w najbliższym czasie na dodanie tej jakże kluczowej funkcjonalności?

Czy zamierzacie Państwo przejrzyście informować przyszłych Klientów o tej jakże nieprzystępnej metodzie odzyskania wpłaconych środków?

Odpowiedz
0 Lajków
atapi
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
14
4
28-10-2019
Wiadomość 3 z 4 (952 wyświetleń)

Przykro mi, nadal nie możemy przyjąć zgłoszenia odkupienia jednostek z IKE w inny sposób. Dziękuję za Twój głos w tej sprawie. Przekazałam Twoją sugestię do odpowiedniego działu. Zarówno odnośnie udostępnienia takiej możliwość w bankowości internetowej, jak i jasności informacji dostępnych na naszej stronie. Nie mam informacji, kiedy udostępnimy taką możliwość w naszej usłudze internetowej. W poniedziałki wydłużyliśmy dostępność naszych oddziałów. Czynne są w godzinach:10:00-17:00.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
95
21
11-02-2020
Wiadomość 4 z 4 (915 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Cofnięcie przelewu

Jeżeli udało Ci się wycofać przelew, to nie dotarł on do odbiorcy Emotikon: Szczęśliwy Tym samym tamta osoba nie zobaczy danych tego przelewu. 

20-06-2021
Re: Czasy procesowe

Dziękuję, przez infolinię udało mi się wyjaśnić, coś się dzieje. Niestety zawalił mój "opiekun" wniosku. Jak wygląda procedura skargi na opiekuna? Wykazuje się taka niekompetencja,że brak mi sił,żeby ...

19-06-2021
Cofnięcie przelewu

Witam, chciałbym zapytać czy po cofnięciu błędnie zatytułowanego przelewu zaraz po wysłaniu go, odbiorca będzie widział, że wysłałem przelew, a następnie go cofnąłem czy nie uzyska żadnej informacji w

...

20-06-2021
Najbardziej pomocni użytkownicy