Płatności

Odpowiedz

ksiegowanie zblizeniowek

mam dwie karty zblizaka i vise. w tym samym dniu w tym samym sklepie o tej samej porze zrobilam dwie transakcje zblizeniowe jedna zblizakiem jedna visa normalna. i ze zblizaka natychmiast mi pobrano z konta a z visy nie zaksiegowano wcale. Jak to mozliwe?
Odpowiedz
0 Lajków
kasja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-06-2017
Wiadomość 1 z 6 (13 843 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

[ Edytowane ]

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.



**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (13 772 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

Takie sytuacje (offline) zdarzaja się bardzo często w dużych sieciach handlowych typu IKEA czy LIDL.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (13 658 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

[ Edytowane ]

IlonaU pisze:

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.


---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.


Trochę to dziwne, że akurat przy korzystaniu zbliżeniowo z karty VISA ING termnale zawsze pracują w trybie offline. Wygląda na to, że cięzko jest Wam przyznać się do tego, że transakcje zbliżeniowe kartą debetową ING są realizowane tylko offline. Posiadam kartę zbliżeniową innego banku i jeszcze NIGDY płacąc tą kartą nie natrafiłem na terminal płatniczy pracujący w tym drugim trybie czyli offline, a transakcje tymi kartami realizuję w tych samych punktach. Tłumaczenie o terminalach pracujących w dwóch trybach w tej sytuacji jest mało wiarygodne. Chyba, że to jest jakieś fatum ciążące na kartach ING, że w momencie zbliżania Waszej karty do terminala, przełącza się on w tryb offline. 

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 4 z 6 (13 511 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek


IlonaU pisze:

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.


---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.


Powyższe wyjaśnienie jest mało wiarygodne. Konkretna sytuacja: płatność zbliżeniowa kartą ING offline, po kilku minutach płatność zbliżeniowa w tym samym terminalu kartą innego banku i oczywiście transakcja jest online. Jeszcze nigdy nie zdażyło się abym trafił na tryb offline płacąc zbliżeniowo kartą innego banku, natomiast przy płatnościach zbliżeniowych kartą ING terminale zawsze są offline. Efekt ? Na księgowanie płatności w ING trzeba czekać co najmniej kilka dni, co jest korzystne dla banku. Wniosek jest jeden, to nie wina terminali i ich trybów pracy. Kolejny temat po autoryzacji przelewów SMS-ami, w którym pojawiają się mętne tłumaczenia banku.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 5 z 6 (13 641 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

Podaj sklepy w których robisz transakcję? 

Ja byłem dziś na zakupach w Lidlu i stoję na stanowisku, że @kasja przedstawia sprawę wyczerpująco.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (13 595 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy