Płatności

Odpowiedz

Problem ze skonfigurowaniem karty Visa do płatności zbliżeniowych w moje ING i Google Pay

Witam! Jak w temacie, mam problem ze skonfigurowaniem swojej karty Visa do konta osobistego do płatności zbliżeniowych. Zmieniałem ostatnio telefon (Android) a później również smartwatch, wcześniej wszystko było ok. Więc, po zmianie telefonu byłem w stanie ustawić karte do płatności zbliżeniowych w moje ING, natomiast niedługo później zmieniłem również smartwatch na Huawei Watch GT4 co wiązało się z zainstalowaniem aplikacji spoza sklepu Google. I mój problem zaczął się od tego że nie mogłem ustawić karty do płatności przez Google Pay. Po wielu próbach zamówiłem nową kartę i teraz nawet w moje ING dostaje błąd podczas konfiguracji. I teraz pytanie do osób które są w temacie - czy instalowanie aplikacji z nieznanego źródła (spoza sklepu Google) może powodować problemy ze skonfigurowaniem płatności zbliżeniowych? To jest jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy na ten moment. Z góry dzięki za każdą pomoc!

Odpowiedz
0 Lajków
kajdam
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
13-06-2024
Wiadomość 1 z 4 (434 wyświetleń)

Re.: Problem ze skonfigurowaniem karty Visa do płatności zbliżeniowych w moje ING i Google Pay

Może być wiele powodów tej sytuacji. 
Aby korzystać z Google Pay musisz mieć telefon w wersji Android 9.0 lub wyższym i zainstalowaną najnowszą wersją aplikacji Moje ING oraz funkcją NFC. 
Platforma nie współpracuje z telefonami, na których zostało zmodyfikowane oprogramowanie. 
Zatem instalowanie aplikacji z nieznanego źródła może powodować te kłopoty


-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
536
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (377 wyświetleń)

Re.: Problem ze skonfigurowaniem karty Visa do płatności zbliżeniowych w moje ING i Google Pay

Dziękuję za odpowiedź ale chciałbym jeszcze doprecyzować. Mój problem dotyczy tylko i wyłącznie funkcjonalności płacenia zbliżeniowo telefonem - zarówno w aplikacji Moje ING i Google Pay próby podpięcia karty Visa do płatności zbliżeniowych telefonem kończą się błędem który w sumie niewiele mówi, np. w Moje ING brzmi on tak "Nie aktywowalismy płatności, spróbuj później w szczegółach karty". Same aplikacje Moje ING i Google Pay działają prawidłowo a systemowy komunikat w telefonie mówi że telefon spełnia wymogi bezpieczeństwa by skonfigurować płatności zbliżeniowe. Dlatego właśnie zacząłem się zastanawiać czy ustawienia bezpieczeństwa banku ING zawierają w sobie sprawdzenie czy na telefonie są zainstalowane aplikacje spoza sklepu Google (czego nie unikne chcąc używać zegarka Huawei) i to powoduje faktycznie problem lub czy ktoś miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie. Pozostałe czynniki o których Pani wspomina czyli najnowszy Android, zaktualizowana aplikacja Moje ING i NFC są oczywiscie na miejscu. Telefon to Google Pixel 8 Pro
Odpowiedz
0 Lajków
kajdam
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
13-06-2024
Wiadomość 3 z 4 (370 wyświetleń)

Re.: Problem ze skonfigurowaniem karty Visa do płatności zbliżeniowych w moje ING i Google Pay

Proszę, skontaktuj się z nami na czacie w bankowości internetowej lub z naszą infolinią. Przyjmiemy indywidualne zgłoszenie do działu IT. Specjaliści sprawdzą, dlaczego nie możesz aktywować karty w telefonie.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
238
46
11-02-2020
Wiadomość 4 z 4 (319 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Fundusz Wsparcia Kredytobiorców a zdolność kredytowa

Czy skorzystanie z FWK powoduje późniejsze problemy z uzyskaniem nowego kredytu? Powiedzmy, że mam kredyt i korzystam z FWK. Sprzedaje mieszkanie, zamykam kredyt i spłacam FWK. Czy to, że korzystałem ...

21-06-2024
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Przebiję Cię. Nigdy nie korzystałam z karty ing, nigdy nic nie wypłacałam ani nie wpłacałam na konto. Nic, zero a też dostałam pismo aby się wyspowiadać Emotikon: Mrugający jestem współwłaścicielem konta (trza było zało...

21-06-2024
Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Już i ja wiem, że ten bank to kpina. Weryfikacja wg ustawy to śmiech przez łzy. 10 lat temu wzięłam kredyt w ing, trzeba było założyć konto. On wlasciciel a ja współwłaściciel. Dostałam pismo z "prośb...

21-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy