Płatności

Odpowiedz

Potwierdzenia przelewów smsem

Czemu niektóre przelewy muszę za każdym razem potwierdzać SMSem a inne nie?
Wykonuje je co miesiąc na te same numery kont.
Odpowiedz
0 Lajków
Caporeira
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
06-12-2021
Wiadomość 1 z 4 (3 345 wyświetleń)

Re: Potwierdzenia przelewów smsem

Specjalny algorytm bankowy weryfikuje czy dla danej transakcji wysłać dodatkowe potwierdzenie czy też nie. Może zdarzyć się sytuacja, że poprosimy Cię również o kod sms dla przelewu, który wykonujesz co miesiąc.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 309 wyświetleń)

Re: Potwierdzenia przelewów smsem

Dziękuję za odpowiedź, ale w takim razie mam pewne obawy do działania tegoż algorytmu.
Ponieważ niektóre przelewy robię co miesiąc od 2 lat i za każdym razem muszę potwierdzać smsem.
Lub też opłaty typu z ZUS.
Odpowiedz
0 Lajków
Caporeira
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
16
1
06-12-2021
Wiadomość 3 z 4 (3 264 wyświetleń)

Re: Potwierdzenia przelewów smsem

Zachęcamy do włączenia dodatkowego zabezpieczenia jakim jest weryfikacja behawioralna. System "uczy" się Twoich działań w systemie i łatwiej mu rozpoznać Twoje typowe zachowania, również w sposobie poruszania się po samej bankowości, a nie tylko wykonywanych przelewów. 

Zachęcam do zapoznania się z informacjami tutaj: https://www.ing.pl/indywidualni/aplikacja-mobilna/bezpieczenstwo-aplikacji-mobilnej/weryfikacja-beha... .

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 202 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy