Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Wpłatomat nie zaksięgował całej wpłaconej kwoty

Witam,

we wpłatomacie została wpłacona kwota 3390 zł, wpłatomat zaksięgował kwotę 2390 zł. Zgłoszono reklamację, na którą otrzymano po kilku dniach odpowiedź na zgłoszenie nr 004419/012019, że do wpłatomatu została wpłacona kwota 2390 zł i że we wpłatomacie nie było nadwyżki i nie pojawiły się błędy itp.

To bardzo dziwne, że nadwyżki nie ma, chodzi nie o kwotę 100 zł ale o kwotę 1000 zł. Wychodzi na to, że wpłatomaty pożerają pieniądze i strach wpłacać, żeby nie pozostać bez środków do życia. Są przecież kamery i powinna być możliwość zweryfikowania przebiegu zdarzeń, tym bardzie, że pieniądze były dokładane partiami. 

 

Gdyby chodziło o kwotę 50-100 zł pewnie bym odpuściła, ale 1000 zł miało być na pokrycie zobowiązań kredytowych.

Przykro tylko, że do tej pory dobrze mi się współpracowało z ING. Nadmienię tylko, że kiedyś wypłacałam 500 zł w bankomacie, na koncie nie zostało to zaksięgowane dopiero po kilku tygodniach kwota została odciągnięta z rachunku. Dlatego warto, żeby ING przeanalizował sprawę jeszcze raz.

 

Jeżeli w taki sposób będą reklamacje rozpatrywane to ING pozbędzie się klientów na własne życzenie. Bank ma zapewnić bezpieczeństwo środkom, a nie bezprawnie przetrzymywać, albo przywłaszczać sobie środki klientów.

Odpowiedz
0 Lajków
julkar8112
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
18-01-2019
Wiadomość 1 z 3 (2 906 wyświetleń)

Re: Wpłatomat nie zaksięgował całej wpłaconej kwoty

julkar8112 Przekazaliśmy wczoraj Twoją wiadomość do odpowiedniego zespołu. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 3 (2 853 wyświetleń)

Re: Wpłatomat nie zaksięgował całej wpłaconej kwoty

[ Edytowane ]

julkar8112 Jeśli nie zgadzasz się z odpowiedzą na Twoje zgłoszenie, możesz odwołać się od reklamacji. Przeanalizujemy sprawę jeszcze raz.
Odwołanie możesz zgłosić w taki sam sposób, jak reklamację. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 732 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy