Odpowiedz

Re.: Opłaty za wypłaty


pablo2103 napisali:
do mcmielinik
Ja posiadam w ing konto od początku ich powstania i jeśli wprowadzą te zmiany to razem z Tobą będą mieli już dwóch klientów mniej. Żenada, łaszczą się na drobne a myślę, że stracą o wiele więcej - wizerunek i lojalnych klientów.

Nie takie dorobeEmotikon: Szczęśliwy W skali kraju 2,50 PLN od łeba powyżej drugiej transakcji to jest kasa poważnaEmotikon: Szczęśliwy przynajmniej dla bankuEmotikon: Szczęśliwy na przykłą dw skali roku 2016

Ale to jest instytucja prywatna i może z naszą kasą wszystko zrobić, prawie wszystkoEmotikon: Szczęśliwy

Ale jak napisali w Komunikacie: Jeśli nie zgadzasz się na zmiany, możesz – do 28 stycznia 2016 roku – złożyć w banku pisemny sprzeciw albo wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku  sprzeciwu umowa wygaśnie 28 stycznia 2016 roku, a w przypadku wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym – w dniu jego złożenia.

Spróbuje prze kilka dni korzystać z bankomatów ING tylko zobaczymy czy to jest w ogole realne. Tych bankomatów Platen Cash nigdzie nie ma wieć olewam je. One są w ogóle jakoś oznaczone?

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 21 z 120 (13 193 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


pablo2103 napisali:
do Keicam
Myślę, że jest zbyt duża konkurencja, żeby wszystkie banki zrobiły podobny ruch.

Gwarancji zadnych nie masz, ze jak przejdzies gdzies, to tam ci za miesiac czy pol roku, nie zasuna oplaty 2,50 PLN od wyplaty albo 1,50 PLN od wyplaty.

Tak patrze tylko dwa kroki do przoduEmotikon: Szczęśliwy

Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 22 z 120 (13 192 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


Keicam napisali:
Czy ktos z dobrze poinformowanych w ING moze odpowiedziec na pierwsze powyzsze pytanie?
1. A cashback do 300 PLN jak wyplacac bede np. w kasie na BP lub Zabce tez bedzie platny 2,50 PLN czy 0 PLN
Bo jesli 0 PLN to mamy wyjscie z tej sytuacji?Emotikon: Mrugający
Keicam.

@PawełS

Czy doczekamy sie precyzyjnej odpowiedzi na to powyższe drazliwe pytanie?Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 23 z 120 (13 191 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

@Keicam  Wszystkie wypłaty typu cashback w sklepach są bezpłatne.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 24 z 120 (13 180 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Tabela oplat i prowizji od 29.01.2016

Rozdział III Usługi w zakresie wydawania i obsługi kart płatniczych

Punkt 1.11. d Realizacja transakci kartowych - wypłata gotówki

Z tej tabeli wynika, że wypłata gotówki przez Cash Back dla konta Direct ma być bezpłatna.

Odpowiedz
0 Lajków
erty
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
8
18-11-2015
Wiadomość 25 z 120 (13 161 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

[ Edytowane ]

miccoo napisali:

Mieszkam w Gorzowie miasto około 120 tyś mieszkańców, dwa bankomaty ING na całe miasto. Czy w raach powiekszenia sieci zostaną otwarte kolejne?

 

Z planet cash troche lepiej ale i tak nie mam żadnego na moim osiedlu. 


@miccoo W Gorzowie już teraz dostępne są 2 bankomaty ING. Dodatkowo planujemy w przyszłym roku jeszcze jeden bankomat własny. Sieć Planet Cash systematycznie rozwija tam też liczbę swoich bankomatów (w ostatnim czasie z sześciu do dziewięciu bankomatów). Bez opłat są wszystkie wypłaty typu cashback w sklepach (np. Żabka, Piotr i Paweł, Empik, BP, Orlen) – to ponad 130 tysięcy takich terminali w kraju. Bezpłatna jest też każda pierwsza wypłata gotówki kartą z innych bankomatów w danym miesiącu rozliczeniowym, oraz jedna wypłata kodem BLIK z innych bankomatów w danym miesiącu rozliczeniowym. Jak wypłacać za darmo warto sprawdzić tutaj: www.ingbank.pl/wyplacam

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 26 z 120 (13 122 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Ludzie, czemu chcecie być grabieni w biały dzień przez bank? I to w białych rękawiczkach! Za to, że trzymacie w banku swoje ciężko zarobione pieniądze każą wam dodatkowo płacić a Wy nic nie chcecie z tym zrobić? Ograniczenie dostępności liczby darmowych bankomatów. 6% prowizji za wypłatę kasy zagranicą ze ściany! Obudźcie się w końcu! Konkurencja istnieje i daje lepsze warunki. Zamknięcie konta odbywa się na szczęście bezboleśnie, w jeden dzień, przy jednej wizycie w oddziale. To nie boli! Po co moje pieniądze mają wędrować na astronomiczne gaże dla jakiś aktorów czy śmieszne reklamy TV? ING chce być liderem - niech na to zapracuje uczciwie.
rusek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
13
16
18-11-2015
Wiadomość 27 z 120 (13 029 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

gdzie indziej pójdziedzie to będzie lepiej……
Się przekonacie…..
Na pewno tylko ienge jest takie gupie ze tylko oni wproiwadzaja opłatyEmotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 28 z 120 (13 023 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

[ Edytowane ]

Drogi ING!

 

Bardzo zepsuliście mi poniedziałkowy poranek! Informacja o opłatach za wypłaty z obych bankomatów i prowizja za przewalutowanie bardzo mnie zasmuciły i zdenerwowały. Przeniosłem się do Was niecały rok temu. Po 9 latach w BZ WBK S.A. rozczarowany poziomem obsługi i wprowadzeniem opłat za przewalutowanie dla wszystkich kart rozważałem różne oferty. Choć Wasza nie przebijała Aliora to wybrałem Was z powodu Fantastycznej obsług klienta!Emotikon: Szczęśliwy Podoba mi się u Was wszystko: oferta, appka (logowanie odciskiem palca to był strzał w dziesiątkę), desing oddziałów, to, że stawiacia przy nich stojaki na rowery itp. Macie mało bankomatów i oddziałów, ale staram się wybierać gotówkę tylko w Waszych maszynch (szybko i sprawnie dzięki wypłatom zbliżeniowym), choć nawet w Warszawie macie mało maszyn.

W związku z planowaną podwyżką, licząc na Wasze otrzeźwienie mam kilka pytań:

1/ Dlaczego wobec panującej deflacji tłumaczycie klientom podwyżkę wzrostem wynagrodzeń, a nie szczerze wskazujecie, że chodzi o zachowanie wysokiego zysku banku? Nawet po jego spadku będziecie mieć godziwy zysk. Stopy zwrotu z inwestycji bankowych w Polsce są wyższe niz w innych krajach Europy (szczególnie Zachodniej).

2/ Dlaczego karzecie klientów za to, że korzystając z otwartych granic robią zakupy za granicą (np. w Amazon), czy podróżują bez paszportu po Europie? Przez podejście wielu polskich banków (do których dołączacie) podczas pobyty za granicą zamiast jak w kraju z karty wolę korzystać z gotówki. Prowizja za przewalutowanie transakcji to pomyłka.

3/ Dlaczego nie próbowaliście dogadać się z Euronetem (bankomaty na każdym kroku) albo choć jak Milenium z BZ WBK, żeby poszerzyć ofertę darmowych maszyn? Albo wprowadzić jakąś opłatę za darmowe bankomaty jak np. mBank?

4/ Przekonujecie do cashback. Super. Ale czy zrobiliście cokolwiek, żeby zaoferowała go np. Biedronka albo Lidl - dwie największe sieci dyskontów? Albo Tesco? Chętnie bym korzystał z tej uslug, ale mały sklep w którym robię zakupy oraz inne nie oferują cashbacku.

5) Przekonujecie, że powiększacie sieć maszyn własnych. Super. Niestety z tego co widzę ostatnio nowe bankomaty ING do dokładane do istniejących w oddziałach. Proszę zatem o konkretne dane ile z maszyn zamontowanych ostatnio (np. w ciągu 6 miesięcy) pojawiło się w nowych lokalizacjach nie będących oddziałami ING. Oraz ile takich się pojawi?

 

Przyciągnałem do Was jedną osobę, kilka kolejnych było kwestią czasu. Czekam do końca stycznia. I gwarantuję Wam, że jeśli planowane podwyżki wejdą w życie to odejdę, mimo, że bardzo nie chcę. Zastanówcie się, czy chciwość naprawdę jest dobra?

 

P.S. Zachęcam do lajkowania profilu Żegnaj ING

espirit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
6
18-11-2015
Wiadomość 29 z 120 (13 013 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Kto przy braku czasu pójdzie do bankomatu pół godziny by wybrać pieniądze? Jestem zbulwersowany! 

Choc  i tak moje ulubione stanowisko banku to fakt uzazasadnienia wprowadzenia tych oplat... wzrostem przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. CudneEmotikon: Szczęśliwy

 

 

Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 30 z 120 (12 942 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy