Odpowiedz

Błąd modułu wpłat

Dzień dobry, w dniu wczorajszym tj 03.04.2023 podczas wpłaty 10000 zł wpłatomat pokazał komunikat o błędzie modułu wpłat. Pieniądze pozostały zamknięte w kasetce przy czym prawdopodobnie nie doszło nawet do ich przeliczenia bo nie usłyszałem żadnego charakterystycznego dźwięku, nie pojawiły się na koncie ani prawdopodobnie nie wpadły dalej do odpowiedniej kasetki wewnątrz bankomatu. Ekran wrócił do stanu początkowego z tym, że możliwość kliknięcia i wykonania kolejnej wpłaty została zablokowana a ja pozostałem bez gotówki oraz bez żadnego fizycznego potwierdzenia, że próbowałem wpłacić pieniądze.

 

Kontaktowałem się z infolinią i zgłosiłem reklamację (101415/042023), która jest w trakcie analizy od wczoraj. Pani z którą rozmawiałem obiecała oznaczyć zgłoszenie jako pilne aczkolwiek nadal pozostaję bez żadnej informacji a pieniądze są mi niezbędne do wykonania opłat.

Odpowiedz
0 Lajków
Heimdall
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
04-04-2023
Wiadomość 1 z 3 (1 966 wyświetleń)

Re: Błąd modułu wpłat

[ Edytowane ]

Przykro mi, że wpłatomat nie zaksięgował Twojej wpłaty. Dziękuję, za numer zgłoszenia. Przesyłam informacje do działu reklamacji. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 3 (1 960 wyświetleń)

Re: Błąd modułu wpłat

Dostaliśmy sygnał, że 4 kwietnia popołudniu pojawiły się nowe informacje w sprawie Twojego zgłoszenia. Znajdziesz je w Moim ING w zakładce Wiadomości.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 3 z 3 (1 889 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy