Odpowiedz

zmiany oprocentowania

mam kredyt hipoteczny stala stopa, konczy sie 5 lat i dajecie stawke na 5 lat lub przechodze na zmienna z marza pierwotna w umowie (te informacje przychodza na skrzynke odbiorczej ing czy listownie jezeli idzie o stawke na  5 lat?)

ile czasu mam wtedy na podjecie decyzji? jak zdecyduje sie na zmienne to badacie znowu zdolnosc kredytowa? a jak przejde na zmienne i po x czasu przejdzie na stala znowu to badacie zdolnosc kredytowa ? (badania sie odbywa na badanie moich dochodow, czy tez np. rzeczoznawca jest  i to tez jest kosztem?) 

i jeszcze takie case: mam stala, przechodze na zmienna i potem znowu na stala  (wtedy obowiazuje mnie 5 lat oprocentowania, ale jak potem juz zdecyduje sie przejsc znowu na zmienna to marza jest z pierwotnej umowy ? )

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 6 (4 321 wyświetleń)

Re: zmiany oprocentowania

Na co najmniej dwa miesiące przed datą płatności ostatniej raty kapitałowo-odsetkowej ze stałą stopą procentową przekażemy Ci ofertę dalszego obowiązywania oprocentowania kredytu ze stałą stopą procentową na kolejny okres nie krótszy niż 60 miesięcy. Nie będziemy badać ponownie Twojej zdolności kredytowej. 
Jeśli zdecydujesz się na stałe oprocentowanie, w terminie nie później niż 14 dni przed terminem płatności ostatniej raty opartej o stałą stopę procentową musisz zawrzeć stosowny aneks do Umowy.
Zgodnie z aktualnymi warunkami kredytowymi, po przejściu na oprocentowanie zmienne, nie ma możliwości powrotu na oprocentowanie stałe. Jeśli decyzja się zmieni i będziesz chciała wrócić na oprocentowanie stałe, wtedy ponowne badanie zdolności będzie konieczne. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 6 (4 204 wyświetleń)

Re: zmiany oprocentowania

A jak wygląda spraw w przypadku gdy kredyt jest/był na łączny okres 8lat (5lat oprocentowanie stałe + 3 nie wiadomo jeszcze jakie)?

 

Pytam odnoście: "ze stałą stopą procentową na kolejny okres nie krótszy niż 60 miesięcy"

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 3 z 6 (4 132 wyświetleń)

Re: zmiany oprocentowania

Będziesz miała oprocentowanie zmienne dla pozostałego okresu spłaty, zgodnie z marżą, jaką masz na umowie.
Nie ma możliwości przedłużenia stałego okresu oprocentowania na okres krótszy niż 60 miesięcy.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (4 074 wyświetleń)

Re: zmiany oprocentowania

A to pierwsze słyszę, jest to gdzieś określone na umowie? Przecież jest to jawne dyskryminowanie

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 5 z 6 (4 003 wyświetleń)

Re: zmiany oprocentowania

Tak, taki zapis znajdziesz na swojej umowie o kredyt hipoteczny. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 6 (3 931 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy