Odpowiedz

ubezpieczenie na życie

Do kredytu hipotecznego wziąłem ubezpieczenie na życie opcja życie plus. Składka wyliczana jest : 0,035% x saldo zadłużenia kredytu w dniu płatności raty kredytu. Pożyczam 250 000zł. Całość do spłaty to 370 000zł. Czy 250000zł jest tym saldem zadłużenia?
Odpowiedz
0 Lajków
Sygit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-07-2021
Wiadomość 1 z 4 (5 034 wyświetleń)

Re.: ubezpieczenie na życie

Saldo zadłużenia to kapitał, który jesteś winien bankowi. Jeśli wypłacasz kredyt w transzach - po wypłacie każdej transzy saldo zadłużenia się zwiększa i zwiększa się też składka ubezpieczenia. Później po każdej spłacie raty kapitałowo-odsetkowej kapitał będzie się zmniejszał, więc składka naliczana od salda zadłużenia kredytu w dniu płatności raty też będzie coraz mniejsza. Te różnice w wysokości kolejnych składek oczywiście będą minimalne.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
57
01-04-2020
Wiadomość 2 z 4 (4 990 wyświetleń)

Re.: ubezpieczenie na życie

Aha, to jeszcze tak. Ale liczymy bez odsetek?
Odpowiedz
0 Lajków
Sygit
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
02-07-2021
Wiadomość 3 z 4 (4 966 wyświetleń)

Re: Re.: ubezpieczenie na życie

@Sygit Jest dokładnie tak, jak pisze @czarna666 Potwierdzamy Emotikon: Szczęśliwy 


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
48
26-11-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 954 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Katowice Szopienice - brak wpłatomatu

Cześć, 

W 2024 roku zostały "przekazane sugestie do odpowiedniego działu" - proszę o informacje jaką decyzję podjął odpowiedni dział? Kiedy i pod jakim adresem zostanie postawiony wpłatomat? 

15-01-2026
Re: Likwidacja IKZE przed upływem 14 dni od otwarcia

Jeśli zawarłeś umowę IKZE oszczędnościowego internetowo, to możesz od niej odstąpić do 14 dni od zawarcia umowy. Oświadczenie możesz złożyć w placówce. 

13-01-2026
Niedziałające skróty klawiszowe w polu kwota przy wykonywaniu przelewu

Chciałem zgłosić problem z niedziałającym skrótem klawiszowym w inpucie kwoty przelewu. Na starszej wersji ekranu przelewu działało to bez problemu. Obecnie jedynie to pole nie pozwala użyć skrótu ctr

...

13-01-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy