Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

promesa banku na wykreślenie hipoteki

Witam,

 

Ile kosztuje wydanie promesy banku na wykreślenie hipoteki potrzebnej do sprzedaży mieszkania z hipoteką?

I czy kosztuje też coś samo zaświadczenie o całkowitej spłacie potrzebne do ubiegania się o wykreślenie hipoteki?

Ile trwa cały proces, czy promesa jest ważna 30 dni? jeśli tak to kiedy powinienem zainicjowac wniosek jeżeli podpisanie umowy o notariusza odbędzie się na początku stycznia?

Odpowiedz
0 Lajków
rustre
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-08-2019
Wiadomość 1 z 4 (15 024 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Bank nie wydaje promesy tylko Zaświadczenie o kredycie. Podstawowe Zaświadczenie o kredycie możesz zamówić przez Moje ING.  Dokument generowany przez bankowość jest bezpłatny. Możesz też zamówiony dokument odebrać w oddziale banku. Wtedy koszt takiego zaświadczenia, to 10 zł.

 

Jeżeli na zaświadczeniu potrzebujesz dodatkowych informacji, to wówczas zamawiasz Zaświadczenie rozszerzone. Koszt takiego zaświadczenia w Moim ING, to 25 zł. Tu również jest opcja odebrania dokumentu w oddziale. Kosztuje, to wtedy 35 zł. Zaświadczenie możesz zamówić również na infolinii (koszt - 50 zł).

 

Dokument generowany w bankowości można wydrukować od razu albo odebrać w oddziale na drugi dzień. Zaświadczenia rozszerzone są przygotowywane w około 7 dni roboczych. Jeżeli zdecydujesz się na tę druga opcję, to warto zamówić dokument w grudniu. Sam dokument nie ma określonego terminu ważności. Warto jednak wygenerować go w takim terminie, aby miał on jak najbardziej aktualne dane.  

 

Żeby zamówić dokument proszę zalogować się do bankowości Moje ING, wybrać swój kredyt hipoteczny i opcję Zaświadczenia.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (14 957 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Dzień dobry

 

Jestem w trakcie sprzedaży mieszkania na którym jest obciążenie hipoteczne.

Przedstawiłem kupującemu to podstawowe zaświadczenie które wydrukowałem z portalu "Moje ING" i odebrałem je w placówce z podpisem osoby upoważnionej.

Bank kupującego podważył to zaświadczenie i chciałby, żeby znalazły się na nim dodatkowe informacje (zdjęcie w załączniku).

Jak to zrobić?

 

Pozdrawiam

JB

Odpowiedz
0 Lajków
Julo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-02-2020
Wiadomość 3 z 4 (13 838 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Zaświadczenie z treścią dotyczącą podstawienia wierzytelności możemy zamówić telefonicznie pod numerem 32 357 00 57.
Nie jest to standardowy zapis, dlatego dokument wydrukowany z bankowości nie zawierał takiej informacji.
Zaświadczenie jest płatne 50 PLN.
Zapraszamy do kontaktu. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (13 782 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy