Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

promesa banku na wykreślenie hipoteki

Witam,

 

Ile kosztuje wydanie promesy banku na wykreślenie hipoteki potrzebnej do sprzedaży mieszkania z hipoteką?

I czy kosztuje też coś samo zaświadczenie o całkowitej spłacie potrzebne do ubiegania się o wykreślenie hipoteki?

Ile trwa cały proces, czy promesa jest ważna 30 dni? jeśli tak to kiedy powinienem zainicjowac wniosek jeżeli podpisanie umowy o notariusza odbędzie się na początku stycznia?

Odpowiedz
0 Lajków
rustre
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-08-2019
Wiadomość 1 z 4 (15 177 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Bank nie wydaje promesy tylko Zaświadczenie o kredycie. Podstawowe Zaświadczenie o kredycie możesz zamówić przez Moje ING.  Dokument generowany przez bankowość jest bezpłatny. Możesz też zamówiony dokument odebrać w oddziale banku. Wtedy koszt takiego zaświadczenia, to 10 zł.

 

Jeżeli na zaświadczeniu potrzebujesz dodatkowych informacji, to wówczas zamawiasz Zaświadczenie rozszerzone. Koszt takiego zaświadczenia w Moim ING, to 25 zł. Tu również jest opcja odebrania dokumentu w oddziale. Kosztuje, to wtedy 35 zł. Zaświadczenie możesz zamówić również na infolinii (koszt - 50 zł).

 

Dokument generowany w bankowości można wydrukować od razu albo odebrać w oddziale na drugi dzień. Zaświadczenia rozszerzone są przygotowywane w około 7 dni roboczych. Jeżeli zdecydujesz się na tę druga opcję, to warto zamówić dokument w grudniu. Sam dokument nie ma określonego terminu ważności. Warto jednak wygenerować go w takim terminie, aby miał on jak najbardziej aktualne dane.  

 

Żeby zamówić dokument proszę zalogować się do bankowości Moje ING, wybrać swój kredyt hipoteczny i opcję Zaświadczenia.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (15 110 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Dzień dobry

 

Jestem w trakcie sprzedaży mieszkania na którym jest obciążenie hipoteczne.

Przedstawiłem kupującemu to podstawowe zaświadczenie które wydrukowałem z portalu "Moje ING" i odebrałem je w placówce z podpisem osoby upoważnionej.

Bank kupującego podważył to zaświadczenie i chciałby, żeby znalazły się na nim dodatkowe informacje (zdjęcie w załączniku).

Jak to zrobić?

 

Pozdrawiam

JB

Odpowiedz
0 Lajków
Julo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-02-2020
Wiadomość 3 z 4 (13 991 wyświetleń)

Re: promesa banku na wykreślenie hipoteki

Zaświadczenie z treścią dotyczącą podstawienia wierzytelności możemy zamówić telefonicznie pod numerem 32 357 00 57.
Nie jest to standardowy zapis, dlatego dokument wydrukowany z bankowości nie zawierał takiej informacji.
Zaświadczenie jest płatne 50 PLN.
Zapraszamy do kontaktu. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (13 935 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy