Odpowiedz

proces kredytowy

Witam,

 

Mam pytania odnośnie procesu kredytowego:

1. Czy możliwa jest wypłata kredytu przed aktem notarialnym ?

2. Jaki jest czas na podpisanie aktu notarialnego od czasu podpisania umowy kredytowej ? (umowa na stałe %) I co sie stanie jesli deweloper nie dotrzyma tego terminu ?

3. Co się stanie jeśli przed finalna decyzja kredytowa budynek zostanie oddany do użytkowania a wcześniej została już podpisana umowa deweloperska?

Odpowiedz
0 Lajków
pawelwawa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-09-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 174 wyświetleń)

Re: proces kredytowy

Witaj, przesyłam odpowiedzi na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy

 

1. To zależy od celu kredytowania. Jeżeli chodzi o ostateczny akt notarialny przenoszący własność, to wypłata kredytu przed tym jest możliwa tylko w takim celu kredytowania jak budowa od dewelopera, wykup mieszkania z urzędu miasta/gminy lub przetarg.

 

2. Jeśli chodzi o budowę domu lub lokalu przez dewelopera, sytuacja wygląda następująco:

- Podpisanie umowy kredytowej z bankiem. W przypadku wyboru stałego oprocentowania umowa kredytowa jest ważna 60 dni. W tych 60 dniach Klient musi uruchomić pierwszą transzę dla dewelopera.

-  Termin na podpisanie aktu notarialnego ostatecznego deweloper podaje przed podpisaniem z bankiem umowy kredytowej. Ten termin jest podawany w umowie przedwstępnej deweloperskiej. Jeśli deweloper nie dotrzyma tego terminu, to trzeba z nami zawrzeć aneks do umowy kredytowej lub złożyć w Moim ING dyspozycję wydłużenia tego terminu.

 

3. Jeśli przed ostateczną decyzją kredytową budynek zostanie oddany do użytkowania i klient o tym wie, a deweloper przekaże mu dokumenty z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w których jest informacja, że budynek jest oddany do użytkowania - to klient wnioskujący o kredyt powinien ten dokument jak najszybciej przekazać specjaliście, który procesuje wiosek.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 127 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Szanowna Pani Magdaleno, to nie jest odpowiedź na moje pytanie - wszystko w odpowiedzi znam ponieważ sprawnie poruszam się po aplikacji oraz opisach kredytów. Pracownicy na infolinii nie wiedzą jak ro

...

20-04-2024
Re: Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Wyśle prośbę o przyspieszenie rozpatrzenia Twojego zgłoszenia do odpowiedniego działu. 

20-04-2024
Re: Kredyt hipoteczny staż pracy

Cześć,
miło mi, że masz pozytywne doświadczenia związane z naszym bankiem Emotikon: Szczęśliwy 

Ofertą kredytów hipotecznych zajmują się nasi eksperci hipoteczni w placówkach banku.

Na kontakt z naszym specjalistą możesz

...

20-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy