Odpowiedz

okres karencji

[ Edytowane ]
Witam,
Bank przyznał mi kredyt budowlano-hipoteczny i przesłał dokumenty dotyczące umowy kredytowej. W przykładowym harmonogramie spłaty kredytu raty rozpisane są razem z okresem karencji wynoszącym 24 miesiące co skutkuje wydłużeniem spłaty kredytu z 25 lat do 27 lat. Doradza kredytowy nie wspomniał wczesniej o okresie karencji, który tylko zwiększa koszty kredytu. Jestem gotowy spłacac całość raty od razu-nie potrzebuje okresu karencji w którym spłacać będę tylko odsetki. Czy można zrezygnować z okresu karencji od razu przy podpisywaniu umowy kredytowej i przejść od razu do spłacania rat równych ?

Dodatkowe informacje
Kredyt na mieszkanie i remont wypłacony ma być w dwóch transzach jedna dla sprzedających, a druga wypłacona na moje konto i rozliczenie z remontu po maksymalnie 24 miesiącach.
Kredyt hipoteczny mieszkaj bez kompromisów z 0% prowizji
Odpowiedz
0 Lajków
onaion
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
08-03-2017
Wiadomość 1 z 9 (23 241 wyświetleń)

Re.: okres karencji

Do decyzji kredytowej przyjmujemy okres karencji wskazany we wniosku kredytowym.
Z okresu karencji możesz zrezygnować, gdy skończysz inwestycję przed czasem lub po uruchomieniu całego kredytu.
Po złożeniu takiej dyspozycji wcześniej rozpoczniesz spłatę kapitału.

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 9 (23 168 wyświetleń)

Re.: okres karencji

czy przy uruchamianiu kredytu (będzie jedna transza od razu) można w tym samym momencie złożyć wniosek o skrócenie karencji; czy to będzie wyglądać tak, ze uruchomię kredyt, zapłacę jedną ratę odsetkową a dopiero druga będzie już z kapitałem?

 

dziękuję

a

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
annaewa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
0
23-07-2018
Wiadomość 3 z 9 (19 168 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Wniosek o rezygnację z karencji możesz złożyć w momencie, gdy cały kredyt zostanie uruchomiony. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 4 z 9 (19 094 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Zwracam się z pytaniem o odsetki spłacane podczas okresu karencji, czy późniejsza rata kapitałowo-odsetkowa zostanie w jakimś stopniu pomniejszona o spłacone odsetki podczas okresu karencji czy odsetki te spłacane są niejako "dodatkowo" w zamian za odroczenie spłaty kapitału?
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 5 z 9 (15 475 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

[ Edytowane ]

Niestety "dodatkowo", pocieszeniem jest to że odsetki płaci się tylko za pieniądze już uruchomione.

 

 

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 6 z 9 (15 389 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

@Dorota1 na Twoje pytanie odpowiedzi udzielił @3rav . Potwierdzam, że jest ona prawidłowa. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 7 z 9 (15 382 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Dlatego żałuję, że nie zrezygnowałam z karencji od razu po uruchomieniu transz. Nie miałam takiej wiedzy wcześniej. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Daję lajka za merytorykę nie za treść, bo " nie lubię" takiej odpowiedzi 🙂
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 8 z 9 (15 270 wyświetleń)

Re: Re.: okres karencji

Dlatego żałuję, że nie zrezygnowałam z karencji od razu po uruchomieniu transz. Nie miałam takiej wiedzy wcześniej. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Daję lajka za merytorykę nie za treść, bo " nie lubię" takiej odpowiedzi 🙂
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 9 z 9 (15 270 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy