Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Witam, czy operacja jak w tytule jest możliwa? jeżeli tak to na jakich zasadach i jak wygląda procedura takiej operacji. 

 

Pozdrawiam.

gacekf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
4
26-06-2019
Wiadomość 1 z 4 (2 116 wyświetleń)

Re: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Jeśli obecnie oprocentowanie Twojego kredytu jest zmienne, możesz zmienić je na oprocentowanie stałe, jeśli do spłaty pozostały Ci przynajmniej 62 raty.
 

Zmiana będzie wymagała ponownego przeliczenia zdolności kredytowej. Dlatego konieczne będzie złożenie odpowiednich dokumentów.
Wniosek o aneks zmieniający oprocentowanie złożysz w dowolnej placówce bankowej - miejscu spotkań. Nie pobierzemy za to opłaty.
 

Dodatkowe informacje znajdziesz na naszej stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (2 005 wyświetleń)

Re: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Ja złożyłem wniosek o aneks w kwietniu (środa przed świętami). Przeliczenie trwało około 1,5 m-ca i była sprawdzana zdolność kredytowa, która w ciągu roku bardzo spadła - ale mogę podpisać aneks. 

 

Wydaje mi się, że korzystnie jest podpisać aneks na oprocentowanie stałe, a kiedy raty zaczną spadać porostu przenieść kredyt (refinansować do innego banku). Choćby ze względu na marże taki myk się opłaci. Rok temu kiedy brałem kredyt marża wynosiła 2,15 a teraz 1,70 można znaleźć... A poza tym nie wiadomo jak będzie. 

 

Pozdrawiam 

AZ

Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 3 z 4 (1 867 wyświetleń)

Re.: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Umawiasz się z doradzą i składasz wniosek o aneks do umowy i przynosisz zaświadczenie o dochodach. Następnie Twój wniosek jest wysyłany do analizy. Oprocentowanie stałe jest wyliczane na dzień złożenia wniosku. Następnie czekasz 1,5 m-ca aż sprawdzą Twoją zdolność kredytową.

Jeśli bank uzna, że Twoje zarobki są zbyt małe do kapitału, który Ci pozostał - to może nie wyrazić zgody.

Oprocentowanie stałe na konkretny tydzień (to ze strony ING) jest dla nowych klientów. Starym klientom ING oferuje oprocentowanie nieco wyższe.
Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 4 z 4 (1 593 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy