Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Witam, czy operacja jak w tytule jest możliwa? jeżeli tak to na jakich zasadach i jak wygląda procedura takiej operacji. 

 

Pozdrawiam.

gacekf
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
1
26-06-2019
Wiadomość 1 z 4 (1 052 wyświetleń)

Re: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Jeśli obecnie oprocentowanie Twojego kredytu jest zmienne, możesz zmienić je na oprocentowanie stałe, jeśli do spłaty pozostały Ci przynajmniej 62 raty.
 

Zmiana będzie wymagała ponownego przeliczenia zdolności kredytowej. Dlatego konieczne będzie złożenie odpowiednich dokumentów.
Wniosek o aneks zmieniający oprocentowanie złożysz w dowolnej placówce bankowej - miejscu spotkań. Nie pobierzemy za to opłaty.
 

Dodatkowe informacje znajdziesz na naszej stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale
 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
434
102
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (941 wyświetleń)

Re: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Ja złożyłem wniosek o aneks w kwietniu (środa przed świętami). Przeliczenie trwało około 1,5 m-ca i była sprawdzana zdolność kredytowa, która w ciągu roku bardzo spadła - ale mogę podpisać aneks. 

 

Wydaje mi się, że korzystnie jest podpisać aneks na oprocentowanie stałe, a kiedy raty zaczną spadać porostu przenieść kredyt (refinansować do innego banku). Choćby ze względu na marże taki myk się opłaci. Rok temu kiedy brałem kredyt marża wynosiła 2,15 a teraz 1,70 można znaleźć... A poza tym nie wiadomo jak będzie. 

 

Pozdrawiam 

AZ

Rock2008
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
13-03-2021
Wiadomość 3 z 4 (803 wyświetleń)

Re.: Zmiana zmiennej raty opartej o WIBOR na stałą

Umawiasz się z doradzą i składasz wniosek o aneks do umowy i przynosisz zaświadczenie o dochodach. Następnie Twój wniosek jest wysyłany do analizy. Oprocentowanie stałe jest wyliczane na dzień złożenia wniosku. Następnie czekasz 1,5 m-ca aż sprawdzą Twoją zdolność kredytową.

Jeśli bank uzna, że Twoje zarobki są zbyt małe do kapitału, który Ci pozostał - to może nie wyrazić zgody.

Oprocentowanie stałe na konkretny tydzień (to ze strony ING) jest dla nowych klientów. Starym klientom ING oferuje oprocentowanie nieco wyższe.
Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
13-03-2021
Wiadomość 4 z 4 (529 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wypłata euro

Czy z konta walutowego można wypłacić gotówkę w euro czy następuje przewalutowanie na złotówki?

02-07-2022
Zajęcie komornicze

Witam, chodzi mi o kwotę wolna od zajęcia , bo jak można z 1600 zł wypłaty potracić ponad 600 zł ? Gdzie jest za to odpowiedzialny pracownik ? Jak z kolejnej wypłaty ok 2300 można potracić 1200 zł, kw

...

02-07-2022
Re: ing lokata

Czy masz założone konto oszczędnościowe? Jest to warunek, aby skorzystać z Lokaty. Jeśli nie, w pierwszej kolejności załóż konto oszczędnościowe, a następnie Lokatę terminową. Gdyby problemy nadal wys

...

02-07-2022
Najbardziej pomocni użytkownicy