Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Hej,

Zastanawiam się nad zmianą oprocentowania kredytu  hipotecznego na stałe. Pytanie czy można uzyskać jakieś lepsze oprocentowanie niż to tutaj? https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale

Jako że nie biorę nowego kredytu tylko już miałem? Nie ukrywam, że jest one słabe i w takim wypadku lepiej dla mnie będzie przenieść kredyt do innego banku które mają znacznie lepszą ofertę.

Odpowiedz
0 Lajków
gfitrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-01-2022
Wiadomość 1 z 9 (9 150 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

[ Edytowane ]

Jeśli zdecydujesz się na zmianę oprocentowania, otrzymasz zgodne z naszą ofertą na stronie. Notowanie odbywa się co tydzień, w każdy poniedziałek. 
Wniosek o aneks złożysz w dowolnej placówce bankowej - miejscu spotkań i nie pobierzemy za to opłaty. Będziemy ponownie badać Twoją zdolność kredytową, a naszą decyzję otrzymasz do 30 dni. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 9 (9 046 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Czy dobrze rozumiem, jeżeli wzięłam kredyt przykładowo na maksymalna kwotę jaką mógł mi dać bank i oprocentowanie było o wiele niższe (2,6%) niż teraz to przy składaniu wniosku o przejście na stałe oprocentowanie( w chwili obecnej 6,55%) bank przeliczy na nowo moja zdolność kredytową i uzna,że nie mam tej zdolności i nie będzie mnie stać na spłatę?
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 3 z 9 (8 137 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Tak. Przy takim wniosku przeliczamy zdolność kredytową na nowo. Jeśli decyzja będzie negatywna, pozostaniesz przy obowiązujących warunkach.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 9 (8 053 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Stałe oprocentowanie na poziomie 7,20 %- chyba Was Bozia opuściła, w innych bankach jest znacznie niższe oprocentowanie!! Stałych klientów słabo traktujecie Emotikon: Szczęśliwy)
Odpowiedz
0 Lajków
joajas
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-03-2022
Wiadomość 5 z 9 (6 123 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Hej, jak jest liczona zdolnosc, od kwoty pozostalej kredytu (wydaje sie oczywiste ale przypadek jest dziwny) czy tej zaciaganej na poczatku? Pytam bo jestem w okresie karencji, kapital nie jest wyplacony calkowicie. Jednakze nadplacilem 45tys zl. Niestety wg banku moze mi zabraknac zdolnosci dla calego kredytu, natomiast odejmujac 45tys nadplacone powinno byc ok
Odpowiedz
0 Lajków
Slydago
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-08-2021
Wiadomość 6 z 9 (5 751 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

@Slydago Twoją zdolność kredytową będziemy liczyć od pozostałego kapitału do spłaty. Nie od kwoty, którą miałeś pierwotnie na wniosku Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 7 z 9 (4 782 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Co jeśli złożyłam wniosek 10 marca 2022 i minęło już 30 dni, a nadal nie ma żadnej odpowiedzi?
Odpowiedz
0 Lajków
ewa9090
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-04-2022
Wiadomość 8 z 9 (3 705 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Wniosek o zamianę oprocentowania kredytu staramy się rozpatrzyć do 2-3 tygodni. Jednak aktualnie mamy bardzo wiele takich zgłoszeń do weryfikacji, dlatego czas oczekiwania na akceptację aneksu może się wydłużyć. Przepraszamy i prosimy o cierpliwość. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 9 z 9 (3 577 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy