Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Hej,

Zastanawiam się nad zmianą oprocentowania kredytu  hipotecznego na stałe. Pytanie czy można uzyskać jakieś lepsze oprocentowanie niż to tutaj? https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale

Jako że nie biorę nowego kredytu tylko już miałem? Nie ukrywam, że jest one słabe i w takim wypadku lepiej dla mnie będzie przenieść kredyt do innego banku które mają znacznie lepszą ofertę.

Odpowiedz
0 Lajków
gfitrz
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
12-01-2022
Wiadomość 1 z 9 (9 151 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

[ Edytowane ]

Jeśli zdecydujesz się na zmianę oprocentowania, otrzymasz zgodne z naszą ofertą na stronie. Notowanie odbywa się co tydzień, w każdy poniedziałek. 
Wniosek o aneks złożysz w dowolnej placówce bankowej - miejscu spotkań i nie pobierzemy za to opłaty. Będziemy ponownie badać Twoją zdolność kredytową, a naszą decyzję otrzymasz do 30 dni. 

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 9 (9 047 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Czy dobrze rozumiem, jeżeli wzięłam kredyt przykładowo na maksymalna kwotę jaką mógł mi dać bank i oprocentowanie było o wiele niższe (2,6%) niż teraz to przy składaniu wniosku o przejście na stałe oprocentowanie( w chwili obecnej 6,55%) bank przeliczy na nowo moja zdolność kredytową i uzna,że nie mam tej zdolności i nie będzie mnie stać na spłatę?
Odpowiedz
0 Lajków
Karolina_028
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
2
10-03-2021
Wiadomość 3 z 9 (8 138 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Tak. Przy takim wniosku przeliczamy zdolność kredytową na nowo. Jeśli decyzja będzie negatywna, pozostaniesz przy obowiązujących warunkach.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 9 (8 054 wyświetleń)

Re.: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Stałe oprocentowanie na poziomie 7,20 %- chyba Was Bozia opuściła, w innych bankach jest znacznie niższe oprocentowanie!! Stałych klientów słabo traktujecie Emotikon: Szczęśliwy)
Odpowiedz
0 Lajków
joajas
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-03-2022
Wiadomość 5 z 9 (6 124 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Hej, jak jest liczona zdolnosc, od kwoty pozostalej kredytu (wydaje sie oczywiste ale przypadek jest dziwny) czy tej zaciaganej na poczatku? Pytam bo jestem w okresie karencji, kapital nie jest wyplacony calkowicie. Jednakze nadplacilem 45tys zl. Niestety wg banku moze mi zabraknac zdolnosci dla calego kredytu, natomiast odejmujac 45tys nadplacone powinno byc ok
Odpowiedz
0 Lajków
Slydago
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
10-08-2021
Wiadomość 6 z 9 (5 752 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

@Slydago Twoją zdolność kredytową będziemy liczyć od pozostałego kapitału do spłaty. Nie od kwoty, którą miałeś pierwotnie na wniosku Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 7 z 9 (4 783 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Co jeśli złożyłam wniosek 10 marca 2022 i minęło już 30 dni, a nadal nie ma żadnej odpowiedzi?
Odpowiedz
0 Lajków
ewa9090
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
12-04-2022
Wiadomość 8 z 9 (3 706 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania kredytu hipotecznego na stałe

Wniosek o zamianę oprocentowania kredytu staramy się rozpatrzyć do 2-3 tygodni. Jednak aktualnie mamy bardzo wiele takich zgłoszeń do weryfikacji, dlatego czas oczekiwania na akceptację aneksu może się wydłużyć. Przepraszamy i prosimy o cierpliwość. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 9 z 9 (3 578 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy