Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Dzień dobry

Na początku roku (przed Pandemią), podpisałem umowę kredytową z bankiem.

Każdy wie co nastąpiło w Marcu :-). Wybrałem oprocentowanie stałe, które wydawało się najrozsądniejszym rozwiązaniem (lubię spokój)

ale teraz wychodzi na to że finansowo zdecydowanie lepiej wyszedłbym na oprocentowaniu zmiennym. Oczywiście mam świadomość że sytuacja pewnie się zmieni i całkowite koszty będzie można oszacować w dłuższej perspektywie, ale zastanawiam się czy będzie jakaś aktualizacja oprocentowania przy kredytach stałych czy raczej niema co na to liczyć?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odpowiedz
0 Lajków
vade
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
11-09-2020
Wiadomość 1 z 3 (340 wyświetleń)
Highlighted

Re: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Pierwszy okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa to 60 miesięcy od dnia, w którym uruchomisz kredyt. W tym czasie nie możesz przejść na oprocentowanie zmienne. Zanim skończy się pierwszy okres ze stałym oprocentowaniem, wyślemy Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 60 miesięcy. Nie możemy określić tej wartości w chwili podpisania umowy. Jeśli nie zaakceptujesz nowej wysokości stałego oprocentowania, Twój kredyt hipoteczny przeliczymy z oprocentowaniem zmiennym. To oznacza, że oprocentowanie będzie oparte o marżę z Twojej umowy kredytowej oraz stawkę WIBOR6M, która będzie wtedy obowiązywała.  


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
202
42
12-04-2017
Wiadomość 2 z 3 (243 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

[ Edytowane ]
Kij zawsze ma dwa końce..
A wyobrażasz sobie sytuację że WIBOR gwałtownie wzrasta i bank dzwoni do Ciebie i mówi że traci na kredycie ze stałą stopa procentowa i chce Ci podnieść oprocentowanie stałe bo WIBOR wzrósł 😉 więc oprocentowanie stałe się nie bierze po to zeby zarabiać tylko po to żeby mieć pewność że przez najbliższe 5 lat rata nie zaskoczy.
Odpowiedz
0 Lajków
kowalik_mariusz
Nowy w branży
Nowy w branży icon
4
0
09-07-2020
Wiadomość 3 z 3 (189 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: wniosek o kredyt hipoteczny wydłużenie okresu kredytowania

Wszystko można zmienić. Czasem to wymaga oczywiście na nowo przeliczenia zdolności a co za tym idzie nowego wniosku. Warto jednak przeliczyć sprawę i na spokojnie podjąć decyzję. No i pamiętaj: ING ma...

18-09-2020
Re: Kredyt hipoteczny

Dodatki mogą podwyższyć zdolność w szczególności jeżeli mają charakter cykliczny lub jeżeli regulamin zakładu pracy reguluje sposób ich wypłaty. Miałam taką sytuację że właśnie ING początkowo nie zgod

...

18-09-2020
Re.: Uzn odsetki skapitalizowane

U mnie to samo. Bardzo nieładnie ze strony banku. Obciążenie na rachunku nie wiadomo za co. To chyba nie problem klienta że odsetki zostały źle obliczone.

18-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy