Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Dzień dobry

Na początku roku (przed Pandemią), podpisałem umowę kredytową z bankiem.

Każdy wie co nastąpiło w Marcu :-). Wybrałem oprocentowanie stałe, które wydawało się najrozsądniejszym rozwiązaniem (lubię spokój)

ale teraz wychodzi na to że finansowo zdecydowanie lepiej wyszedłbym na oprocentowaniu zmiennym. Oczywiście mam świadomość że sytuacja pewnie się zmieni i całkowite koszty będzie można oszacować w dłuższej perspektywie, ale zastanawiam się czy będzie jakaś aktualizacja oprocentowania przy kredytach stałych czy raczej niema co na to liczyć?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odpowiedz
0 Lajków
vade
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
11-09-2020
Wiadomość 1 z 5 (4 271 wyświetleń)

Re: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Pierwszy okres, w którym będzie obowiązywała stała stopa to 60 miesięcy od dnia, w którym uruchomisz kredyt. W tym czasie nie możesz przejść na oprocentowanie zmienne. Zanim skończy się pierwszy okres ze stałym oprocentowaniem, wyślemy Ci propozycję oprocentowania stałego na kolejne 60 miesięcy. Nie możemy określić tej wartości w chwili podpisania umowy. Jeśli nie zaakceptujesz nowej wysokości stałego oprocentowania, Twój kredyt hipoteczny przeliczymy z oprocentowaniem zmiennym. To oznacza, że oprocentowanie będzie oparte o marżę z Twojej umowy kredytowej oraz stawkę WIBOR6M, która będzie wtedy obowiązywała.  


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 5 (4 174 wyświetleń)

Re.: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

[ Edytowane ]
Kij zawsze ma dwa końce..
A wyobrażasz sobie sytuację że WIBOR gwałtownie wzrasta i bank dzwoni do Ciebie i mówi że traci na kredycie ze stałą stopa procentowa i chce Ci podnieść oprocentowanie stałe bo WIBOR wzrósł 😉 więc oprocentowanie stałe się nie bierze po to zeby zarabiać tylko po to żeby mieć pewność że przez najbliższe 5 lat rata nie zaskoczy.
Odpowiedz
0 Lajków
kowalik_mariusz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
2
09-07-2020
Wiadomość 3 z 5 (4 120 wyświetleń)

Re.: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Z ciekawości. A mając kredyt z oprocentowaniem zmiennym (lub zawierając umowę o kredyt z takim oprocentowaniem), można zmienić go  na oprocentowanie stałe ? 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 4 z 5 (3 194 wyświetleń)

Re: Re.: Zmiana Stóp Porcentowych a oprocentowanie Stałe

Jest to zależne od tego, kiedy podpisałeś umowę kredytową. Jeśli miało to miejsce po 21 maja 2018 nie ma możliwości zmiany oprocentowania.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 5 z 5 (3 118 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy