Odpowiedz

Zapytanie.

Witam.
Chciałbym się zapytać o kwestie operatu szacunkowego do nieruchomości - jako jeden z dokumentów jakie należy dostarczyć do banku ,(w przypadku gdy to bank prowadzi wycene nieruchomości poprzez swojego rzeczoznawce majątkowego). Czy otrzymawszy wstępną pozytywną decyzję do kredytu hipotecznego , oraz po zakończeniu wyceny dzialki przez rzeczoznawce z banku, jest dopiero naliczany okres 21 dni do otrzymania decyzji ostatecznej ( czy znaczy to że bank znajduje sobie dodatkowy czas na przedlużenia okresu oczekiwania na decyzje ostateczną? )
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 1 z 8 (3 972 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Czas na podjęcie decyzji kredytowej liczy się od dnia, kiedy złożysz komplet dokumentów. Musimy mieć też operat szacunkowy. 
 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 8 (3 840 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Chodzilo mi konkretnie o sytuacje gdy dostarczylem wszelkie potrzebne dokumenty ,a bank zajmuje się oparatem szacunkowym ( przez wlasnego rzeczoznawce) - czy w takiej sytuacji czas na podjęcie decyzji liczy się od dnia gdy bank otrzyma operat od wlasnego rzeczoznawcy - bo tak to rozumiem że gdybym osobiście dostarczył operat od własnego rzeczoznawcy to procedura byłaby szybsza?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 3 z 8 (3 832 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Tak, bo operat wchodzi w skład "kompletu dokumentów". Bez operatu dokumenty do wniosku nie są kompletne, niezależnie od tego, kto operat wykonuje. Gdybyś złożył wniosek od razu z własnym operatem, to byłby komplet (przynajmniej dopóki bank nie poprosi o inne dokumenty, bo wtedy czas leci od początku), chociaż czy teraz byłoby szybciej...?

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 4 z 8 (3 783 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Dziękuję za odpowiedź. A czy wiadome jest ile czasu zajmuje bankowi wycena nieruchomości?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 5 z 8 (3 747 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Z tego co widze na stronie ING wycena nieruchomości ze strony banku trwa 10 dni roboczych ( w moim przypadku pustej dzialki) - z informacji od sprzedajacego wiem ,że rzeczoznawca był w wizji lokalnej na działce 30 czerwca. Czy wiadome jest kiedy zostanie zakończona wycena - czy możliwe jest to przed terminem 10 dni tak jak jest to na stronie ING -czy papierek musi leżeć np od 8-10 dnia bezczynnie na dopelnienie terminu. I chcialbym sie zapytac jak to jest z terminem 21 dni po dostarczeniu operatu do kompletu dokumentów w celu wydania ostatecznej decyzji skoro na stronie pisze że zajmuje to 7-9 dni roboczych?
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 6 z 8 (3 706 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Rzeczywiście, czas na wycenę nieruchomości to 10 dni. Jak tylko rzeczoznawca prześle nam operat, skierujemy wniosek do dalszej analizy. Decyzję podejmiemy najszybciej jak będzie to możliwe. Jak mamy wszystkie potrzebne dokumenty, decyzję ostateczną podejmiemy w około 8-10 dni. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (3 548 wyświetleń)

Re: Zapytanie.

Serdecznie dziękuje za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 8 z 8 (3 532 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy