Odpowiedz

Zakup mieszkania - kilka pytań

Witam,

 

Mam chciałbym zakupić mieszkanie, kwota dajmy 90 tys, na remont potrzebuje 50 tys., jak to wygląda w praktyce?, pomijam zdolność kredytową, chodzi mi o te 20% wkładu, i możliwości zwiększenia kwoty o ten remont. Mieszkanie spółdzielcze.

 

pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 1 z 8 (7 453 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

Potrzebujesz 20% wkładu własnego od ceny zakupu. W sytuacji którą opisałeś skredytujemy 72 000 zł na zakup i 50 000 zł na remont. Łączna kwota kredytu to 122 000 zł. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów to skontaktuj się z naszymi specjalistami telefonicznie pod numerem 32 357 00 65 (dni robocze 7:30-21:00 oraz soboty 8:00-16:00). Możesz również napisać do nich na czacie w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00 i w soboty 8:00 - 16:00 Emotikon: Mrugający 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 8 (7 427 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

Witam,

 

1. Dziękuje, jeżeli chodzi o dochody z umowy o pracę to wystarczą z ostatnich 3 miesięcy ? (10 lat w jednej firmie).

2. Dochody z jednoosobowej działalności sumujecie z dochodami z umowy o prace przy obliczaniu zdolności?.

3. Dochody z umowy zlecenie są też brane pod uwagę?. (3 lata w jednej firmie)

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 3 z 8 (7 339 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

megatapety, poniżej odpowiedzi:

1. Umowę o pracę musisz posiadać na min. 1 rok do przodu.
2. Tak, zsumujemy dochody. Warunkiem jest prowadzenie działalności od min. 12 miesięcy.
3. Nie akceptujemy umów zlecenia oraz umów o dzieło. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 8 (7 312 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

Umowa o pracę jest na czas nieokreślony, ale dochody wystarczą z ostatnich 3 miesięcy?.

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 5 z 8 (7 298 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

Tak, w przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony weryfikujemy 3 ostatnie wynagrodzenia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 8 (7 296 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

Z firmy jak to wygląda? (działalność od 2008r Księga przychodów, podatek liniowy), wystarczy dochód od początku roku?, za poprzedni rok?. Konto mam cały czas w ING, firmowe i prywatne.

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 7 z 8 (7 283 wyświetleń)

Re: Zakup mieszkania - kilka pytań

W przypadku działalności poprosimy o KPiR za rok 2017 i ewentualnie zamknięte miesiące tego roku oraz PIT za rok ubiegły z potwierdzeniem odbioru. Dodatkowo możemy dopytać o zestawienie amortyzacji, środków trwałych, umowy leasingowe.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 8 z 8 (7 178 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy