Odpowiedz

Zakonczenie budowy termin

Witam. W aplikacji pokazuje ze do 23.01.2023 (po przedluzeniu okresu karencji juz) musze złożyć wszystkie dokumenty. Harmonogram prac jest strasznie ogólnikowy. (Np zagospodarowanie podworka, dla mnie to trawa bez syfu na podworku i jakis podjazd do garazu 🤷), o tarasie ani słowa (moge sobie ułożyć prowizorke z palet np ?? jak bank na to patrzy ??? Tak samo o podbitce konkretnie nie ma słowa a ona mi teraz nie na reke totalnie. Eleewacja ?? jest siatka klej, zaraz gruntuje i maluje na bialo, wystatczy ? Ogolnie kuchnia lazienka pokoje, wszystko jest git tylko "detale" zewn bardziej zostały

Co jesli sie nie wyrobimy ?? Przez covid, inflację obecna, i kilka innych drobnych, kasa uciekła, wiec szukam groszy do zakończenia, dorabiajac po godzinach, przez co zmyka czas na zakonczenie :/
Odpowiedz
0 Lajków
Xaime91
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-09-2022
Wiadomość 1 z 4 (4 026 wyświetleń)

Re: Zakonczenie budowy termin

Zagospodarowanie działki będziemy weryfikować na podstawie realizacji projektu budowy. Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć tutaj, jak będzie to wyglądało, w przypadku Twojej inwestycji. Co do elewacji - nie musi mieć elementów ozdobnych - wystarczy tynk. 

Gdyby okazało się, że nie zdążysz wykończyć budowy w określonym terminie możesz złożyć wniosek o wydłużenie okresu budowlanego, powyżej 36 miesięcy. Taki aneks złożysz w naszej placówce bankowej, będzie on płatny w wysokości 200 zł. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
559
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (3 972 wyświetleń)

Re: Zakonczenie budowy termin

[ Edytowane ]

Podepnę się do tematu. U mnie termin zakończenia budowy mija dopiero w lutym 2023. Ze względu na dość zauważalne podwyżki wszystkiego ciągnę budowę po godzinach by zminimalizować koszty fachowców (buduje metodą gospodarczą). Na chwile obecną już dostrzegam możliwość nie wywiązania się z terminu. Niestety albo czas albo pieniądze by zakończyć budowę. Czy bank będzie robił problemy wydłużając okres budowlany jeżeli już skorzystałem z przedłużenia do 36 miesięcy? Raty spłacane terminowo. Ile wcześniej należy zgłosić się do oddziału by nie mieć problemów?

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 3 z 4 (3 848 wyświetleń)

Re: Zakonczenie budowy termin

Wydłużenie terminu warunku zakończenia budowy powyżej 36 miesięcy wymaga już indywidualnej decyzji. W tej sytuacji wszyscy kredytobiorcy powinni złożyć w placówce wniosek o aneks, najlepiej około miesiąca przed upływem terminu warunku. Koszt aneksu to 200 zł. W razie wątpliwość zachęcam do kontaktu z czatem w Moim ING lub z infolinią: 32 357 00 57. Specjaliści są dla Ciebie dostępni w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 4 z 4 (3 801 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy