Odpowiedz

Re.: Wypłata 2 transzy

m365 bardzo dziekuje za wszystkie cenne porady. Zrobimy wszystko zeby odpowiednie wpisy znalazly sie w naszym akcie. Co do wczesniejszej splaty naszego kredytu niestety jest to niemozliwe, chociaz wiadomo ze by to ulatwilo sprawe. Wiele nam wyjasniles i pomogles. Wielkie DZIEKUJE Emotikon: Szczęśliwy
Igaton1905
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
15-01-2021
Wiadomość 11 z 13 (4 521 wyświetleń)

Re.: Wypłata 2 transzy

[ Edytowane ]

@Igaton1905, być może moglibyście zrobić jeszcze jeden wariant (o ile mieszkanie było w Twoim posiadaniu <5 lat). Kupujacy pożycza Ci kwotę potrzebną na spłatę kredytu u Notariusza na pierwszej wizycie. Płacisz PCC od pożyczki i spłacasz hipoteke na mieszkaniu. Warunkujesz umowę pożyczki tym, ze ją spłacisz kupującemu w ciągu 14 dni. Po 14 dniach spotykacie się ponownie u Notariusza - spłacasz pożyczkę i zwracasz pieniądze kupującemu. On te pieniądze jeszcze raz Ci przelewa (ten sam bank więc nie ma Elixiru), bo musi mieć swój wkład własny do kredytu i zawieracie umowę notarialną w której oświadczasz, ze nie ma już hipoteki na mieszkaniu (potwierdzasz to dokumentami otrzymanymi z banku) i pozostała procedura uruchomienia kredytu po stronie kupującego jest trochę prostsza. Oczywiście wszystko zależy ile masz tej hipoteki i czy kupujący poszedłby na taki układ. Warto policzyć wszystko z Notariuszem zanim się zdecydujesz na taki wariant Emotikon: Mrugający Potencjalne wydatkowanie całej kwoty ze sprzedaży będzie dla Ciebie bardziej korzystne, choć zaznaczę, że nie jest to z mojej strony doradztwo czy porada, a jedynie hipotetyczne rozwiązanie Emotikon: Mrugający

 

Powodzenia!

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 12 z 13 (4 513 wyświetleń)

Re.: Wypłata 2 transzy

Dzień dobry ,mam aktualnie taka samą sytuację, proszę napisać jak to się u Państwa skończyło i co zostało zapisane u notariusza, pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Gosik2727
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-07-2023
Wiadomość 13 z 13 (3 270 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Hasło maskowane - pozwólcie nam je wyłączyć!

Widać uwagi trafiły do kosza skoro 2 lata i nadal macie ten syf w panelu logowania Emotikon: Smutny(((

19-06-2026
Re: Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Nie mieliśmy wcześniej zgłoszeń w tym temacie. Przekazaliśmy informację do działu technicznego z prośbą o sprawdzenie. 

16-06-2026
Problem z płatnościami zbliżeniowymi BLIK

Witajcie.
Mam od jakiegoś czasu problem przy każdej próbie płatności zbliżeniowo blikiem. Mianowicie, przy próbie zapłacenia smartfonem zawsze najpierw odblokowuję ekran odciskiem palca (taki jest wymó...

16-06-2026
Najbardziej pomocni użytkownicy