Odpowiedz

Re.: Wypłata 2 transzy

m365 bardzo dziekuje za wszystkie cenne porady. Zrobimy wszystko zeby odpowiednie wpisy znalazly sie w naszym akcie. Co do wczesniejszej splaty naszego kredytu niestety jest to niemozliwe, chociaz wiadomo ze by to ulatwilo sprawe. Wiele nam wyjasniles i pomogles. Wielkie DZIEKUJE Emotikon: Szczęśliwy
Igaton1905
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
1
15-01-2021
Wiadomość 11 z 13 (2 578 wyświetleń)

Re.: Wypłata 2 transzy

[ Edytowane ]

@Igaton1905, być może moglibyście zrobić jeszcze jeden wariant (o ile mieszkanie było w Twoim posiadaniu <5 lat). Kupujacy pożycza Ci kwotę potrzebną na spłatę kredytu u Notariusza na pierwszej wizycie. Płacisz PCC od pożyczki i spłacasz hipoteke na mieszkaniu. Warunkujesz umowę pożyczki tym, ze ją spłacisz kupującemu w ciągu 14 dni. Po 14 dniach spotykacie się ponownie u Notariusza - spłacasz pożyczkę i zwracasz pieniądze kupującemu. On te pieniądze jeszcze raz Ci przelewa (ten sam bank więc nie ma Elixiru), bo musi mieć swój wkład własny do kredytu i zawieracie umowę notarialną w której oświadczasz, ze nie ma już hipoteki na mieszkaniu (potwierdzasz to dokumentami otrzymanymi z banku) i pozostała procedura uruchomienia kredytu po stronie kupującego jest trochę prostsza. Oczywiście wszystko zależy ile masz tej hipoteki i czy kupujący poszedłby na taki układ. Warto policzyć wszystko z Notariuszem zanim się zdecydujesz na taki wariant Emotikon: Mrugający Potencjalne wydatkowanie całej kwoty ze sprzedaży będzie dla Ciebie bardziej korzystne, choć zaznaczę, że nie jest to z mojej strony doradztwo czy porada, a jedynie hipotetyczne rozwiązanie Emotikon: Mrugający

 

Powodzenia!

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 12 z 13 (2 570 wyświetleń)

Re.: Wypłata 2 transzy

Dzień dobry ,mam aktualnie taka samą sytuację, proszę napisać jak to się u Państwa skończyło i co zostało zapisane u notariusza, pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Gosik2727
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-07-2023
Wiadomość 13 z 13 (1 327 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy