Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Wyliczenie wysokości odsetek w pierwszej racie po wakacjach kredytowych

Zgadzam się, ale to nie ma najmniejszego znaczenia w tej kwestii.

 

Ważny jest tylko punkt 2 - brak naliczania odsetek w okresie zawieszenia. Sorry, ale tutaj nie ma pola do różnych interpretacji. Zresztą, nawet w samym wniosku o wakacje bank potwierdza, że "odsetki naliczone w okresie zawieszenia zostaną umorzone przez Bank" (to nie z mojego wniosku - okres jest inny, ale każdy wniosek zawiera ten punkt).

 

W takim razie pytam się ponownie - dlaczego odsetki naliczone w okresie zawieszenia 5 listopada - 4 grudnia nie zostały umorzone? To chyba proste pytanie? Emotikon: LOL

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Analityk_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
29-11-2022
Wiadomość 11 z 13 (1 589 wyświetleń)

Re.: Wyliczenie wysokości odsetek w pierwszej racie po wakacjach kredytowych

Na moją reklamację, w której pytam, dlaczego Bank nalicza odsetki w okresie zawieszenia otrzymałem odpowiedź:

 

"wysokość Pana raty kredytu jest prawidłowa. Ratę wyliczyliśmy w oparciu o aktualne oprocentowanie 9,26 %.

Zawieszenie spłaty raty nie powoduje zatrzymania aktualizacji oprocentowania."

 

Myślałem, że padnę ze śmiechu Emotikon: Bardzo szczęśliwy. Otrzymałem odpowiedź na temat, który absolutnie nie był treścią reklamacji - nie podważam tego, że w okresie zawieszenia może się zmienić oprocentowanie - podważam to, że w okresie zawieszenia nie mogą być naliczane odsetki, a jeśli bank coś nalicza, to powinien to umorzyć, co zresztą sam potwierdzał we wniosku o zawieszenie kredytu.

 

W racie z 5 grudnia zapłaciłem odsetki, które zostały naliczone w okresie 5 listopada - 4 grudnia (czyli w okresie, gdy kredyt był zawieszony), a według:

1. ustawy:

"W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki ani pobierane opłaty inne niż wskazane w potwierdzeniu, o którym mowa w ust. 10.";

2. bankowego wniosku o zawieszenie kredytu - "odsetki naliczone w okresie zawieszenia zostaną umorzone przez Bank".

 

Oba punkty zostały złamane/niedotrzymane przez bank i bank nawet się z tym specjalnie nie kryje.

Odpowiedz
0 Lajków
Analityk_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
0
29-11-2022
Wiadomość 12 z 13 (1 469 wyświetleń)

Re: Re.: Wyliczenie wysokości odsetek w pierwszej racie po wakacjach kredytowych

W opisanej przez Ciebie sytuacji prosimy o ponowny kontakt z naszymi doradcami hipotecznymi: telefonicznie, na czacie lub w placówce i złożenie odwołania od reklamacji. Na postawie Twoich wyjaśnień przeanalizujemy ponownie, dokładnie Twoją sytuację. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 13 z 13 (1 378 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy