Odpowiedz

Wycena nieruchomości pod zastaw

Jestem w trakcie starania się o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, aktualnie otrzymałem pozytywny wynik analizy oraz przelałem pieniądze na poczet rzeczoznawcy mającego wycenić nieruchomość.
Ile z reguły trwa ten proces (od przelewu, przez potwierdzenie oględzin, poprzez sporządzenie wyceny, aż do akceptacji banku)?

Przy pożyczce hipotecznej na kwotę 300k zł jaka powinna być minimalna wartość nieruchomości, aby bank zaakceptował zastaw (ceny rynkowe identycznych nieruchomości na portalach wahają się od 500k do 560k, ale rozumiem, że wycena będzie pewnie mniejsza niż rzeczywiste stawki z portali).

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

Odpowiedz
0 Lajków
SirAmbro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
17-07-2023
Wiadomość 1 z 2 (973 wyświetleń)

Re: Wycena nieruchomości pod zastaw

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pożyczki hipotecznej.

Na Twoje pierwsze pytanie trudno jest nam udzielić jednoznaczniej odpowiedzi. Przeważne od dnia zlecenia wyceny - operat jest gotowy do 2 tygodni
Natomiast pożyczkę hipoteczną udzielamy do 80% wartości zabezpieczonej nieruchomości. Więc jeśli wg wyceny będzie to kwota minimum 375 000 zł lub więcej - możemy Ci taką ofertę zaproponować. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
545
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (931 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
..Nie możesz teraz skrócić okresu kredytowania Zrobisz to, gdy zakończymy poprzedni wniosek ...

Taki komunikat dostałam dzisiaj  po nadpłacie kredytu hipotecznego , Dodam ,że wczoraj równiez zrobiłam nadpłatę i bez problemu skróciłam o 3 mc . Dzisiejsza nadpłata to równowartość dwóch rat kapitał

...

08-12-2023
Re: Re.: Zmiana wyglądu panelu moje ing.

A jeszcze jedno. Ile jest rubryk w pismach urzędowych do podawania nr konta? Stosujemy tam spacje? Nie ulepszajcie na siłę tego, co nie potrzeba. Może PESEL też podzielicie?

08-12-2023
Re: Re.: Zmiana wyglądu panelu moje ing.

Już myślałem, że nie będzie problemów, ale nie. Jak mówię lepsze jest wrogiem dobrego. Nie mogę poprawnie wpisać nr konta robiąć przelew. Zrobiliście podział na segmenty liczbowe. Dwie pierwsze, przer

...

08-12-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy