Odpowiedz

Wycena nieruchomości pod zastaw

Jestem w trakcie starania się o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, aktualnie otrzymałem pozytywny wynik analizy oraz przelałem pieniądze na poczet rzeczoznawcy mającego wycenić nieruchomość.
Ile z reguły trwa ten proces (od przelewu, przez potwierdzenie oględzin, poprzez sporządzenie wyceny, aż do akceptacji banku)?

Przy pożyczce hipotecznej na kwotę 300k zł jaka powinna być minimalna wartość nieruchomości, aby bank zaakceptował zastaw (ceny rynkowe identycznych nieruchomości na portalach wahają się od 500k do 560k, ale rozumiem, że wycena będzie pewnie mniejsza niż rzeczywiste stawki z portali).

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

Odpowiedz
0 Lajków
SirAmbro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
17-07-2023
Wiadomość 1 z 2 (1 234 wyświetleń)

Re: Wycena nieruchomości pod zastaw

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pożyczki hipotecznej.

Na Twoje pierwsze pytanie trudno jest nam udzielić jednoznaczniej odpowiedzi. Przeważne od dnia zlecenia wyceny - operat jest gotowy do 2 tygodni
Natomiast pożyczkę hipoteczną udzielamy do 80% wartości zabezpieczonej nieruchomości. Więc jeśli wg wyceny będzie to kwota minimum 375 000 zł lub więcej - możemy Ci taką ofertę zaproponować. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 192 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Analiza wniosku

Wniosek złożony 9.02, dziś na drugim punkcie..analiza dokumentów, dosyłane ponownie zaświadczenia , zaraz minie 3 mce..Jestem załamana, bo umowa kupna nieruchomości już mi sie zakończyła 15 kwietnia. ...

28-04-2024
OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Dzień dobry mam pytanie, otóż w czerwcu kończy mi się ważność dowodu osobistego.

W zeszły piątek złożyłem wniosek o wydanie nowego i zapewne potrwa to 30dni.

Czy w tym czasie mogę założyć konto OKO BONU

...

28-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy