Odpowiedz

Wycena nieruchomości pod zastaw

Jestem w trakcie starania się o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, aktualnie otrzymałem pozytywny wynik analizy oraz przelałem pieniądze na poczet rzeczoznawcy mającego wycenić nieruchomość.
Ile z reguły trwa ten proces (od przelewu, przez potwierdzenie oględzin, poprzez sporządzenie wyceny, aż do akceptacji banku)?

Przy pożyczce hipotecznej na kwotę 300k zł jaka powinna być minimalna wartość nieruchomości, aby bank zaakceptował zastaw (ceny rynkowe identycznych nieruchomości na portalach wahają się od 500k do 560k, ale rozumiem, że wycena będzie pewnie mniejsza niż rzeczywiste stawki z portali).

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi! 

Odpowiedz
0 Lajków
SirAmbro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
17-07-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 421 wyświetleń)

Re: Wycena nieruchomości pod zastaw

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą pożyczki hipotecznej.

Na Twoje pierwsze pytanie trudno jest nam udzielić jednoznaczniej odpowiedzi. Przeważne od dnia zlecenia wyceny - operat jest gotowy do 2 tygodni
Natomiast pożyczkę hipoteczną udzielamy do 80% wartości zabezpieczonej nieruchomości. Więc jeśli wg wyceny będzie to kwota minimum 375 000 zł lub więcej - możemy Ci taką ofertę zaproponować. 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
615
129
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (2 379 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: nowy system bankowosci internetowej

Prawdą jest, że przestępcy potrafią nadpisać nadawcę wysyłanego SMSa, który będzie wyglądał jak wysłany z ING. Jednak nie potrafią wysłać w imieniu banku kodu autoryzacyjnego, którego można użyć w apl

...

06-12-2025
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trudno nam się tutaj odnieść do Twojej sprawy. Natomiast jeśli nie zgadzasz się z odpowiedzią na reklamację, to możesz się od niej odwołać. Możesz też napisać do nas na czacie, po zalogowaniu w Moim I

...

06-12-2025
Re: Re.: Blokada konta przez brak oświadczenia

Trafiłem na ten temat w  "społeczności ING " bo szukam rozwiązania problemu . Też spotkała mnie blokada konta przez brak oświadczenia.  Zablokowane konto - na początku to się z tego śmiałem ale teraz

...

06-12-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy