Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

O dodatkowe dokumenty zostałem poproszony wcześniej mając status "wyceniamy nieruchomość" aktualnie mój status to "Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję."
Odpowiedz
0 Lajków
jawor-94
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
22-10-2019
Wiadomość 591 z 748 (7 806 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jest wreszcie moja decyzja wstępna Emotikon: Bardzo szczęśliwy Zrobiłam przelew i czekam na wycenę. Mam nadzieję, że pójdzie szybciej niż pierwsza część. Banku, zostały mi tylko trzy tygodnie, spisz się! Emotikon: Mrugający

Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 592 z 748 (7 736 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Jeśli nie pojawią się żadne wątpliwości finansowe, to myślę, że spokojnie powinnaś zdążyć.

 

U mnie pojawiły się dodatkowe pytania, gdyż Bank potraktował przerzucanie środków z mojego konta bieżącego w różne instrumenty oszczędnościowe jako wydatki i stąd było zamieszanie. Żona jest też zatrudniona przez małą spółkę, więc prosili o dosłanie dokumentów z ZUS (tutaj posiadanie profilu zaufanego jest super cenne, bo załatwienie tego w placówce ZUS graniczyłoby z cudem).

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 593 z 748 (7 602 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dzisiaj zmienił się mój status na:  "Przekazaliśmy rzeczoznawcy zlecenie wyceny Twojej nieruchomości. Czekamy na informację od niego. Może to potrwać kilka dni.Czekamy na dodatkowe dokumenty, o których poinformował Cię Twój specjalista."

Nie wiem o jakie dokumenty może chodzić, doradca się ze mną nie kontaktował jeszcze. Może chodzi o umowę deweloperską, którą doradca już ma? 

Odpowiedz
0 Lajków
Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 594 z 748 (7 543 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie panikuj. O wszystkim zostaniesz poinformowany w najbliższym czasie. Niestety załatwianie kredytu przez doradcę trwa dłużej. To że Ty sprawdzasz status i zauważyłeś zmianę nie oznacza że doradca otrzymał ją w tym samym czasie
Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 595 z 748 (7 534 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,

8 listopada dostałem maila o przetwarzaniu danych osobowych. Do dnia dzisiejszego nie przekazano nawet dokumentów do analizy. Ile mogę czekać na decyzję wstępna ?
Odpowiedz
0 Lajków
Luka1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-11-2019
Wiadomość 596 z 748 (7 507 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czekałam na wstępną decyzję 3 tygodnie. Mój wniosek trafił do analizy po chyba 3 dniach roboczych od momentu otrzymania maila. 

Odpowiedz
0 Lajków
Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 597 z 748 (7 478 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Czytałem temat parę stron do tyłu. Tylko jak to się ma wtedy do tych 21 dni które mają na decyzję.
Odpowiedz
0 Lajków
Luka1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-11-2019
Wiadomość 598 z 748 (7 472 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Tak jak to się już chyba przewijało tutaj kilkukrotnie - przyjęcie do analizy zależy od ilości wniosków. 

Ja czekałem kilka ekstra dni, bo okazało się, że jest błąd w dokumencie finansowym od Pracodawcy Żony.

Informację o RODO dostaliśmy 2 dni po złożeniu faktycznie wniosku u Doradcy, ale przez powyższe wpadliśmy do kolejki kilka dni później. Więc weszliśmy do kolejki 9.08, a decyzja wstępna 26.08 - czyli 10 dni roboczych, bo 15.08 był dniem wolnym.

Decyzja ostateczna dotarła do nas 13.09, czyli łącznie od złożenia wniosku minęło 24 dni robocze.

 

Potem umówienie się na podpisanie Umowy to już wyłącznie kwestia dostępności doradcy w placówce, z czym ja osobiście nie miałem żadnego problemu, nawet w godzinach porannych.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 599 z 748 (7 470 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wszystko zależy od ilości wniosków w danym czasie. A termin 21 dni liczy się chyba od momentu dostarczenia bankowi kompletu dokumentów (łącznie z operatem). Cóż.. Czekanie na kredyt może doprowadzić do zawału serca.

Odpowiedz
0 Lajków
Viol
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
29
5
23-10-2019
Wiadomość 600 z 748 (7 384 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy