Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Mi udało się ze sprzedającym wynegocjować 2 miesiące na zakup nieruchomości na umowie przedwstępnej pomimo jego pytań: tak długo ? Byłem pewny idąc do doradcy finansowego dnia 1 marca 2018 , ze składam wniosek o kredyt w ING i spokojnie w 2 miesiące wyrobie się. Ale okazuje się, że to wcale nie jest pewne. Jestem na etapie pozytywnej wstępnej decyzji, opłaconego i złożonego operatu (wykonany przez rzeczoznawcę z banku) i nadal nie mam końcowej pozytywnej decyzji. Pozostał mi tydzień do końca umowy, sprzedający poinformował mnie, że nie będzie aneksował umowy bo ma kupca który kupi "od ręki" za gotówkę i ma już dość czekania. Nawet jak decyzja ostateczna pozytywna będzie w przyszłym tygodniu to i tak będzie nerwowo bo przecież trzeba podjechać banku na spisanie umowy na kredyt i wtedy jeszcze umówić notariusza.

Jeśli w przyszłym tygodniu nie dostane końcowej decyzji to nie dość, że straciłem 2 miesiące, jestem w plecy zadatek 20 tys. zł., operat dla ING 680 zł i jeszcze muszę szukać na nowo nieruchomości. 

 

Ps. Tak ku przestrodze jak chcecie brać kredyt w ING to umowa przedwstępna na co najmniej 3 miesiące, ciekawe czy znajdzie się taki sprzedający tak wyrozumiały. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 231 z 748 (9 581 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

No właśnie, ja też się martwię, właśnie dostałem kolejne informacje z trzeciego banku, że w poniedziałek będzie decyzja wstępna - czyli tylko ING się nie wyrabia -  no cóż, sami sobie odbierają klientów (swoją niekompetencją?), a może nie chcą dać kredytu wszystkim, bo po co Emotikon: Bardzo szczęśliwy no ale odmawiać sobie zysku, w moim przypadku jest to prawie 160 000 zł - widać dla banku ING, jest to zysk poziom "plebs" i nawet nie chcą się pochylić nad wnioskiem, bo więcej zarobią na Januszu i jego Passeratti Emotikon: Szczęśliwy troszkę rozczarowujące - do końca miesiąca daję czas ING, potem idę do innego banku - szkoda mi kolejny raz tracić czasu i pieniędzy na szukanie (ogromna ilość nerwów będzie zaoszczędzona - deweloperzy, to specyficzna rasa, która wie, że bez kredytu ani rusz a jednocześnie chcą pieniądze od ręki!), szkoda, że ING tego nie szanuje.

 

PS: szukałem tego „gniazda” 7 miesięcy, po drodze przewinąłem się, przez innych deweloperów (niektórzy napsuli mi krwi) - i nie mam zamiaru zaprzepaścić tego przez "Przepraszamy, mamy za mało ludzi...."

 

Wierzę, że ING ma dobrą ofertę, ale co z tego jak nie jest ona dostępna!?

 

Odpowiedz
0 Lajków
MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 232 z 748 (9 512 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witajcie

@JustynaD , @sklodziu@alexzem
czas na moje podsumowanie - jednak związuję się z ING na lata... (15!)

Przypomnę tylko naszą drogę :
08.03 wniosek złożony do banku przed pośrednika kredytowego
12.03 rejestracja wniosku w banku
06.04 wstępna decyzja
09.04 oddanie własnego operatu do banku

19.04 - OSTATECZNA DECYZJA - 42 dni kalendarzowe ....

Jeśli mogę coś doradzić tym, którzy zastanawiają się nad tym jak skrócić termin oczekiwania na decyzję ostateczną to korzystajcie z zewnętrznego rzeczoznawcy.  W naszym przypadku było taniej - 400 zł, ale przede wszystkim szybciej...

Trzymam kciuki za Was wszystkich, niech ING nie spędza Wam snu z powiek, nie przysparza siwizny na głowie. I bez względu na to, który bank zedrze z Was gigantyczne odsetki - niech Wam się cudownie mieszka!

A bankowi życzę zmiany polityki, ponieważ powodujecie zniechęcenie potencjalnych klientów, tych którzy na mają czasu ani pieniędzy czekać na wiecznie odwlekaną w czasie decyzję.

 

Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 233 z 748 (9 489 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka gratuluje! 😊
Nawet sprawnie sie uwineli z decyzja ostateczna. Nastraja mnie to pozytywnie Emotikon: Mrugający
No to teraz pozostaje zyczyc udanej parapetowy 😁
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 234 z 748 (9 463 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka gratulujemy Emotikon: Szczęśliwy chociaż jedna osoba zadowolona, w tym ciągu niefortunnych postów i zasłaniania się marketingową papką ze stroną ING Emotikon: Szczęśliwy

 

Miłego mieszkania, szybszego spłacenia (aby bank mniej wyrwał, za ten czas oczekiwania) i zdrowia, bez tego ani rusz!

 

MikiMart
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
4
17-04-2018
Wiadomość 235 z 748 (9 428 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

@Ostróżka no i pierwsze miejsce przeszło mi koło nosa Emotikon: sfrustrowany. Dalej jednak liczę na pudło Emotikon: Mrugający. Jak widzę, ze spłaceniem tez pierwsza dolecisz do mety. Ogromne gratulacje.

Odpowiedz
0 Lajków
sklodziu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
19
24-03-2018
Wiadomość 236 z 748 (9 402 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

I faktycznie przychodzi wiadomość email o dezycji ostatecznej?? Bo tak mi powiedział doradca. Ale wczesniej mówił też, że wstępna decyzja również przychodzi wiadomością, a nic nie otrzymałam.
Odpowiedz
0 Lajków
natasza87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
6
01-03-2018
Wiadomość 237 z 748 (9 317 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@natasza87
@natasza87 o wstępnej decyzji banku poinformowała nas tylko pani pośrednik (z poza banku). Natomiast jeśli chodzi o decyzję ostateczną to najpierw dostałam tel od naszej pośrednik a po 10 min już na maila otrzymałam inf z banku o pozytywnej decyzji ostatecznej wraz z kompletem dokumentów z adresu @platformaposrednika

Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 238 z 748 (9 282 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Gratulacje! @Ostróżka Emotikon: Mrugający @sklodziu mam nadzieję, że to ja dziś będę na drugim miejscu Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 239 z 748 (9 201 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ja po miesiącu czekania dostałam decyzje negatywną, która była prawdopodobnie niedopatrzeniem analityka. Powód: wewnętrzne regulacje banku. Rzeczywisty powód: brak rachunku powierniczego założonego przez developera - ale to akurat żaden powód, bo inwestycja jest już zakończona. Tez skladałam dokumenty już  z operatem szacunkowym - straciłam tylko czas i 400 zl.  Podpisałam juz umowę kredytową w innym banku , oferta troszkę gorsza, ale szybko, sprawnie , z szacunkiem dla klienta,  na poziomie i bez niepotrzebnych nerwów. Na ING świat się nie kończy Emotikon: Mrugający

Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 240 z 748 (9 113 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy