Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

To ja dorzucę moja sytuacje: 

13.03 wniosek zlozony

09.04 otrzymuje decyzje wstępnie pozytywna ale... kwota jest inna niż o jaka

wnioskowalem (pomimo tego ze mam

wg. Kalkulatora ing kilkadziesiąt tysięcy zapasu w zdolności!) oraz decydowalem

sie na opcje bez prowizji (z nią w racie) a w decyzji ta prowizja jest wybrana jako do zapłacenia na początku. Doradzca z ing nie odbiera telefonu... 

 

Odpowiedz
0 Lajków
woda48
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
05-03-2018
Wiadomość 171 z 748 (13 423 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wniosek złożony w drugim tygodniu lutego, prawie połowa wkładu własnego. W połowie marca decyzja odmowna -> "wewnętrzne regulacje banku". Po odwołaniu zgoda na udzielenie kredytu pod warunkiem dostarczenia odpowideniego dokumentu od pracodawcy. Dokument złożony 3 dni później , do teraz cisza - przy pytaniach odpowiedź "będzie decyzja wkróctce"...

 

I ja nie mam pretensji jeśli mi Bank tego kredytu nie przyzna - ich pieniądze, ich sprawa. Ale poziom komunikacji jak wyjątkowo mierny. 

Odpowiedz
0 Lajków
vonlovcic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
09-04-2018
Wiadomość 172 z 748 (13 423 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Teraz moje pytanie brzmi: w jakim czasie bank wydaje decyzję ostateczną od momentu dostarczenia operatu? Wiem, że w teorii jest to kolejne 21 dni ale jak to wygląda w praktyce?
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 173 z 748 (13 393 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie fajna historia Emotikon: Smutny 

Co do pieniędzy to nie do końca są to pieniądze banku, bo tak naprawdę bank nie ma swoich pieniędzy tylko obraca i zarabia na naszych pieniądzach, które u nich trzymamy. Jednak masz racje, poziom komunikacji poniżej zera i właśnie większości z nas o to chodzi, że nic nie wiemy, bank co kilka dni zmienia ilość dni, jak brakuje czegoś to sami z siebie nie poinformują, nie można się skontaktować z ludźmi odpowiedzialnymi za nasze sprawy. 

Totalna klęska organizacyjna. Kilka lat temu pozwalniali ludzi, a reszcie kazali zwiększyć plany. Co jakiś czas ponosimy tego konsekwencję pod wytartymi formułkami "robimy co możemy, mamy 21 dni, wewnętrzne regulacje banku". 

To jest jak przy zwykłej sprzedaży, dopóki nie kupisz są uśmiechy jak kupisz i trzeba serwisować to wtedy traktują jak najgorszego wroga.

 

Pozdrawiam. Dobrze, że chociaż pogoda ładna się zrobił.

Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 174 z 748 (13 306 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka Jeśli otrzymamy operat szacunkowy i mamy wszystkie wymagane dokumenty do podjęcia decyzji ostatecznej to trwa to około 4-5 dni roboczych.


@Poranek Przykro nam, że masz takie zdanie. Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 175 z 748 (13 194 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Moja opinia nie bierze się z mojego widzimisię tylko z bezpośrednich odczuć jak jest załatwiana moja sprawa i z tego co ludzie tu piszą i na co się skarżą. Wokół mnie wszyscy znajomi jak słyszą ile to trwa (oczekiwanie na dezycję wstępną) to pukają się w głowę i pytają czemu nie składam do innego banku. I dlatego jutrzejsza środa jest dniem, który albo będzie dniem w którym coś się w mojej sprawie wyjaśni albo tak jak pisałem kilka postów wcześniej składam do innych banków. Dla was nasze wnioski są to tylko wnioski i liczby w statystyce, dla nas są to często sprawy mające bardzo duży wpływ na nasze dalsze życie. 

 

Żeby nie było, że jestem uprzedzony do ING lub robę tu złą opinię. W pierwszym poście na wstępie zaznaczyłem, że do momentu starania się o kredyt hipoteczny nie mogłem złego słowa powiedzieć na ING. Nie miałem problemu, podoba mi sie system bankowości internetowej i bardzo aplikacja mobilna, ale kłody zaczęły spadać pod nogi przy tym kredycie. A kredyt hipoteczny to nie kupienie butów czy firanek do okien i stąd moja i nie tylko opinia i rozgoryczenie.

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 176 z 748 (13 183 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Widzę, że dla mnie odpowiedzi z Twojej strony już nie starczyło...

Ja ponad dwa tygodnie temu dałem operat i pzedstawiłm wymagany, dodatkowy dokument i cisza.
Odpowiedz
0 Lajków
vonlovcic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
09-04-2018
Wiadomość 177 z 748 (13 107 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

vonlovcic Skontaktuj się z doradcą, u którego złożyłeś wniosek. Ta osoba poinformuje Cię o czasie potrzebnym do rozpatrzenia Twojego wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 178 z 748 (13 064 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Oczywiście, że się przypominam. Analityk powiedział, że do 4.04 da znać. Skoro tutaj piszę, to można się domyśleć, że nie dał. 

Odpowiedz
0 Lajków
vonlovcic
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
09-04-2018
Wiadomość 179 z 748 (13 042 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Bardzo ciekawe, bo ja dostarczyłem operat 27.03, dokumentacja jest kompletna, od tego czasu minęły już dwa tygodnie i dalej nic.

Odpowiedz
0 Lajków
mardok3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-04-2018
Wiadomość 180 z 748 (13 024 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy