Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Zgodnie z ustawą o kredytach hipotecznych, od momentu otrzymania kompletu dokumentów, czyli między innymi operatu, mamy 21 dni na wydanie ostatecznej decyzji.

Na każdym etapie możemy poprosić o uzupełnienie dokumentów.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 11 z 748 (23 648 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Oczywiście, a 21 dnia można nawet wydać decyzję negatywną z powodu "wewnętrznych regulacji", złożyć wniosek jeszcze raz i dalej czekać.

 

Natomiast pytanie brzmiało ile obecnie oczekuje się na decyzję ostateczną.

Rzeczoznawca twierdzi, że wysłał dokumenty do banku dzisiaj.

Sprawa dotyczy wybudowanego już domu na rynku pierwotnym z pozwoleniem na użytkowanie w Krakowie.

 

Drugie pytanie brzmiało, czy bank będzie chciał nowych zaświadczeń i umowy przedwstępnej, biorąc pod uwagę, że ostatni dokument "od nas" został złożony w połowie grudnia i od tej pory czekamy tylko na bank i wskazanego przez bank rzeczoznawcę.

 

luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 12 z 748 (23 608 wyświetleń)

Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Poza tym rozumiem, że nie widzą Państwo nic dziwnego w tym, że wniosek złożony 19 listopada nie został nawet wstępnie rozpatrzony? Minęły dwa miesiące...

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 748 (23 541 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wstępna analiza trwa około 3 tygodni. Jeśli u Ciebie trwa to tyle czasu, być może trzeba dosłać jakieś dodatkowe dokumenty. Pośrednik powinien przekazać Ci takie informacje. Możesz też zadzwonić na naszą infolinię i sprawdzić status wniosku. Postaramy się Ci pomóc.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 14 z 748 (23 458 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@pawecik Od otrzymania kompletu dokumentów wraz z operatem szacunkowym decyzję ostateczną wydajemy w ciągu około tygodnia.

To, czy poprosimy o nowe dokumenty, zawsze zależy od analityka. Standardowo, jeśli nie został założony nowy wniosek, nie prosimy o jego ponowne przesłanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 15 z 748 (23 457 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Analityk nie poprosił o żadne dodatkowe dokumenty (poza koniecznością ponownego złożenia zaświadczenia o zarobkach, kopii umowy rezerwacyjnej oraz, co dziwne, całego wniosku + informacji o wnioskodawcach na nowych drukach). Zero innych informacji. Kilkukrotnie przekładany termin rozpatrzenia. Ostatni minął w zeszłą środę. Coś mi się wydaje, że żadnego ze złożonych dokumentów nikt nawet nie był łaskaw obejrzeć od 2,5 miesiąca. Ja rozumiem okres świąteczno-noworoczny, no ale bez przesady - zaraz będzie Wielkanoc...

 

Zaznaczam, że chodzi o DECYZJĘ WSTĘPNĄ, więc o żadnych operatach nie może być mowy!

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 16 z 748 (23 328 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

pawecik, skontakuj się z naszą infolinią kredytów hipotecznych pod numerem (32) 357 00 57. Sprawdzimy na jakim etapie jest Twój wniosek (czy jest w trakcie analizy, czy wymaga uzupełnienia). Specjaliści pracują w dni robocze od 7:00 do 21:00 i w soboty od 8:00 do 16:00. 
Dodam, że w celu uzyskania szczegółowych informacji powinieneś skontaktować się z specjalistą, który odpowiada za obsługę Twojego wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 17 z 748 (23 309 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

 

Czy ktoś z was w między czasie dostał ostateczną decyzję kredytową i może się podzielić drogą do jej zdobycia?

 

Odpowiedz
0 Lajków
AgK
AgK
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
0
10-01-2018
Wiadomość 18 z 748 (23 199 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Nie. Cały czas szekam.

Poradca prosił o przyspieszenie wniosku tak wysoko jak tylko mógł.

Podobno do jutra ma być decyzja. Dzisiaj mija mi termin zawarcia umowy kupna więc nieciekawie.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
luke87
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
25-01-2018
Wiadomość 19 z 748 (23 191 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@luke87, zadzwoń na naszą infolinię kredytów hipotecznych: (32) 357 00 57. Specjaliści sprawdzą dla Ciebie. Jednak jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się ze specjalistą, który odpowiada za obsługę Twojego wniosku. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 20 z 748 (23 022 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy