Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego z ratą malejącą

Dzień dobry,

 

miałem kredyt hipoteczny z ratą malejącą na 12,5 roku. Nie nadpłacałem. Natomiast po 6 latach spłaciłem całość kapitału jednorazowo. Czy w zwiąku z tym należy mi się zwrot części odsetek?

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
mtom
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-12-2021
Wiadomość 1 z 4 (6 353 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego z ratą malejącą

[ Edytowane ]

Bank nie zwraca odsetek, bank zwraca automatycznie część pobranej prowizji (o ile była pobrana) w ciągu 14 dni. Tak przynajmniej jest w przypadku kredytu gotówkowego. Zakładam, że w kontekście kredytów hipotecznych jest podobnie. Jednak mowa o prowizji, a nie o odsetkach.

Odpowiedz
0 Lajków
JB1
JB1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
28-10-2021
Wiadomość 2 z 4 (6 301 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego z ratą malejącą

Odsetki się płaci nie od jakichś hipotetycznych przyszłych długów (bo nie wiadomo, jakie będzie oprocentowanie), tylko od obecnego zadłużenia, więc poza może wyrównaniem jakichś drobiazgów z ostatnią ratą, nie należy się żaden zwrot odsetek.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 3 z 4 (6 247 wyświetleń)

Re: Re.: Wcześniejsza całkowita spłata kredytu hipotecznego z ratą malejącą

Zgadza się, odsetek nie zwracamy. Płacisz je tylko za okres, z którego korzystałeś z kredytu - nie pobieramy odsetek za okres niewykorzystany.  W przypadku wcześniejszej całkowitej spłaty kredytów hipotecznych, udzielonych od 22 lipca 2017 r, a spłaconych/nadpłaconych od 11 września 2019 r. rozliczamy pobraną prowizję za ich udzielenie proporcjonalnie do rzeczywistego okresu spłaty.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 4 z 4 (6 235 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy