Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe - zmiana oprocentowania

Dzień dobry,

jak wygląda aktualizacja oprocentowania (WIBOR) w przypadku, kiedy zmiana oprocentowania kredytu wypada 15.08, a wakacje kredytowe wziąłem na sierpień, wrzesień, październik, listopad. Czy pomimo zawieszenia, oprocentowanie zaktualizuje się 15.08, czy dopiero 15.12.2022?

Pozdrawiam
Mateusz
Odpowiedz
0 Lajków
MatysXX
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-08-2022
Wiadomość 1 z 3 (2 609 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - zmiana oprocentowania

Jeśli zmianę oprocentowania masz 15.08, to zakładam, że tego dnia przypada też spłata raty.

 

ING przewidział wakacje kredytowe nie dla miesięcy kalendarzowych, ale dla okresów z umowy kredytowej, a więc w Twoim przypadku od 15-ego, do 15-ego. Przykładowo więc, to co w ustawie jest sierpniem u Ciebie jest okresem 15.08-15.09.

 

I teraz przechodząc do odpowiedzi:

W okresie 15.08.22 - 15.12.22 masz (powinieneś mieć) oprocentowanie zero

W okresie 15.12.22 - 15.02.23 masz (powinieneś mieć) oprocentowanie WIBOR6M z 15.08 + marża umowna

Po 15 lutego 2023 będzie to WIBOR6M z 15.02 + marża umowna, z wyjątkiem okresów dla których wnioskujesz o wakacje kredytowe (wtedy oprocentowanie zero). I tak dalej.

 

Zastrzegam jednak, że to tylko moje założenia, bo w harmonogramie w aplikacji wciąż widnieją błędne liczby i sporo nas jeszcze może zaskoczyć.

 

Odpowiedz
0 Lajków
lucky001
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-08-2022
Wiadomość 2 z 3 (2 375 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - zmiana oprocentowania

@MatysXX Cykl zmiany stopy nie ulega zmianie. Zaktualizujemy je w terminie w którym miało być pierwotnie zaktualizowane.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 369 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy