Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a okres karencji (kredyt budowlany)

Cześć

Aktualnie płacę raty jedynie odsetkowe przez cały okres budowy. Po zgłoszeniu budynku do użytku, dopiero bank rozpocznie pobieranie ode mnie rat kapitałowo-odsetkowych. Na ten moment hipotetycznie okres ten zacznie się 05.2023, ale można go skrócić, bądź wydłużyć aneksem.
Co w takim razie dzieje się z moimi zawieszonymi ratami w okresie odsetkowym? Co jeżeli hipotetycznie zawieszę ratę w 04.2023, a w 05.2023 rozpocznę okres kapitałowo-odsetkowy? Przyznam szczerze, że nigdzie jeszcze nie znalazłem sensowego wytłumaczenia tych wakacji właśnie dla ludzi w okresie karencji.

Odpowiedz
0 Lajków
Salus1993
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 372 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a okres karencji (kredyt budowlany)

W okresie karencji możesz zawiesić kredyt. Po zawieszeniu raty okres karencji się przesuwa i w następnym miesiącu zapłacisz ratę odsetkową.

-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
535
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 292 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Awaria modułu wpłat Planet Cash

Dzień dobry,
Przed chwilą (12.06.2024) dokonałem wpłaty 1600 złotych poprzez wpłatomat Planet Cash, jednakże po przeliczeniu pieniędzy wyskoczyła awaria modułu wpłat, bankomat wydał mi kartę, jednak pi

...

12-06-2024
Re.: Brak gotówki po wpłaceniu w wpłatnomacie.

I jak gotoweczka wróciła? Czy odświeżasz co 15 min z nerwami i ciągłymi prośbami o przyspieszenie tych leniów ?

12-06-2024
Re.: Decyzja ostateczna

Ale co się takiego w ING stało, że poziom tej obsługi klienta spadł do zera. Nie można uzyskać żadnej informacji, wszystko tygodniami się ciągnie. Banki spółdzielcze są na wyższym poziomie, a tu XXI w...

12-06-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy