Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a okres karencji (kredyt budowlany)

Cześć
 
Aktualnie płacę raty jedynie odsetkowe przez cały okres budowy. Po zgłoszeniu budynku do użytku, dopiero bank rozpocznie pobieranie ode mnie rat kapitałowo-odsetkowych. Na ten moment hipotetycznie okres ten zacznie się 05.2023, ale można go skrócić, bądź wydłużyć aneksem.
Co w takim razie dzieje się z moimi zawieszonymi ratami w okresie odsetkowym? Co jeżeli hipotetycznie zawieszę ratę w 04.2023, a w 05.2023 rozpocznę okres kapitałowo-odsetkowy? Przyznam szczerze, że nigdzie jeszcze nie znalazłem sensowego wytłumaczenia tych wakacji właśnie dla ludzi w okresie karencji.
 
Odpowiedz
0 Lajków
Salus1993
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
03-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 255 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a okres karencji (kredyt budowlany)

W okresie karencji możesz zawiesić kredyt. Po zawieszeniu raty okres karencji się przesuwa i w następnym miesiącu zapłacisz ratę odsetkową.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 175 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy