Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe wniosek


@Sfkself:

Dzięki za przydatne info.

 

"Treść wniosku jest dostępna w dokumentach ale nigdzie nie ma śladu, że załączono pełnomocnictwo. W treści wniosku nie ma, w dokumentach przesłanych nie ma. I tutaj jest w mojej ocenie potencjalny haczyk." -> W razie czego polecam robić sobie zrzuty ekranu przy wypełnianiu wniosku.

 

Mam również dwie wątpliwości które wyłapałem:

1. Numer umowy kredytowej widoczny na podglądzie złożonego wniosku jest inny niż ten który mam fizycznie na umowie. Wie ktoś o co chodzi?

2. Przestała mi dzisiaj działać opcja "Nadpłać kredyt" i to jeszcze przed złożeniem wniosku o zawszenie rat. Dodam że dotychczas nie było z tym problemu. Wiecie jak należy postępować w przypadku, gdy będę chciał nadpłacać kredyt w miesiącach zawieszonych? Jakaś inna procedura?


ad. 1. Na stronie gdzie się pobiera pełnomocnictwo jest info:

"Numer jest w Twojej umowie kredytowej.

Jeśli nie możesz znaleźć umowy, zaloguj się do Mojego ING i przejdź do szczegółów kredytu hipotecznego. Wybierz Zaświadczenia. Pobierz bezpłatne zaświadczenie o kwocie przyznanego kredytu. Na tym zaświadczeniu zobaczysz numer umowy kredytowej. "

Osobiście sprawdziłem i działa ta opcjaEmotikon: Mrugający tylko trzeba zaznaczyć "o kwocie przyznanego kredytu" bo z automatu zaznaczony jest wyłącznie nr rachunku. Jak pobierzecie to w moment jest dokument i na samym dole jest prawidłowy nr umowy.

ad. 2 Co do braku działającej opcji nadpłać kredyt to bug - u mnie działa normalnie u innych w kratkę. Obciążenie serwerów się zmniejszy to powinno wrócić do normy. Tutaj taki mój tip - nie ma sensu nadpłacać teraz kredytu. Przez najbliższe 4 miesiące wakacji nic wpłacone pieniądze nie zmienią. Zmienią dopiero po tym okresie, bo wtedy dostaniemy nowy harmonogram stąd ja póki co nic nie nadpłacam, bo to nie ma wpływu na "zamrożony" kredytEmotikon: Szczęśliwy Kwartał spokojnie można się wstrzymać - dozbierać.

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 21 z 63 (5 859 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek


@easye:
czy ktoś z Was dostał maila z potwierdzeniem?
Wypełniłem wniosek 3h temu, ale nic nie dostałem.

Sprawdź w apce w usługi/ moje dokumenty/ dokumenty bankowe/kredyty/ tutaj będzie "wniosek o zawieszenie spłaty kredytu" albo kliknij raz jeszcze złóż wniosek i wyskoczy info, że już złożyłeśEmotikon: Mrugający

 

DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 22 z 63 (5 855 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

U mnie ten sam błąd, inny numer umowy.  Na infolinii poinformowano mnie, że finalnie wniosek zostanie odrzucony a jedyne rozwiązanie jakie proponują to anulować wniosek i czekać 14 dni. Składając wniosek z poziomiu Moje ING, nie miałam opcji wpisania samodzielnie numeru umowy, system sam zaczytał jakiś numer umowy, który pokazał mi się dopiero po złożeniu i pobraniu wniosku. Czy ktoś jeszcze ma podobny problem? 

Odpowiedz
0 Lajków
marzka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-07-2022
Wiadomość 23 z 63 (5 665 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Odpowiedz
0 Lajków
marzka
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
29-07-2022
Wiadomość 24 z 63 (5 657 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

@marzka

 

Infolinia poinformowala, ze wniosek zlozony poprzez aplikacje zostanie odrzucony z powodu zlego numeru umowy na wniosku?

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 25 z 63 (5 651 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

u mnie ta sama sytuacja - inny numer na pełnomocnictwie (numer umowy z zaświadczenia o kredycie) i inny numer na wniosku. Dzwoniłam na infolinię, powiedzieli,że jest okej (na wniosku o zawieszenie  spłaty widnieje10 ostatnich cyfr numeru rachunku kredytowego, co jest wewnętrznym oznaczeniem banku).

Odpowiedz
0 Lajków
dormoc15
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 26 z 63 (5 622 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

LOL 

 

Faktycznie teraz dopiero zrozumiałem w czym rzecz!

Umowa kredytowa ma 16 cyfr a z automatu wniosek wpisuje 10 cyfr z rachunku bankowego spłaty kredytu. Jeśli infolinia mówi, że to co system wypełnia jest złe to wówczas myślę, że 99% (może nawet 100%)  wniosków będzie wadliwa.

 

Nawet nie pamiętam (może ktoś jeszcze nie wypełnił i da info) czy była możliwość zmiany numeru kredytu przy składaniu wniosku czy tylko krateczki zaznaczające okresy. Oj jeśli bank będzie odrzucał wnioski jako wadliwe to będzie dobra zadymaEmotikon: Mrugający Obstawiam, że skrypt pobierał numery ze złego miejsca i wstawiał automatycznie ostatnie 10 cyfr nr konta spłaty a nie zawsze to są nr umowy kredytowej jaki powinien być zgodnie z opisem pozycji. 

 

Porównajcie sobie wniosek (może być ten wysłany) z numerem umowy kredytowej - u mnie jest rozbieżność a nic z "rąsi" nie wpisywałemEmotikon: Mrugający

Jak się potwierdzi info to będzie gruby raban!


@onlyoneme:

@marzka

 

Infolinia poinformowala, ze wniosek zlozony poprzez aplikacje zostanie odrzucony z powodu zlego numeru umowy na wniosku?


 

DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 27 z 63 (5 591 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek


@dormoc15:

u mnie ta sama sytuacja - inny numer na pełnomocnictwie (numer umowy z zaświadczenia o kredycie) i inny numer na wniosku. Dzwoniłam na infolinię, powiedzieli,że jest okej (na wniosku o zawieszenie  spłaty widnieje10 ostatnich cyfr numeru rachunku kredytowego, co jest wewnętrznym oznaczeniem banku).


Ta opcja wydaje mi się być bardziej realna. Jakby odrzucali przez nich wstępnie wypełniany wniosek to strach pomyśleć co by byłoEmotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 28 z 63 (5 579 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

Wyglada na to, ze bank identyfikuje umowe przez NRB 26 znakow lub ostatnie 10 znakow z tegoz NRB, lub przez numer wziety wprost z umowy, ktory ma 15 znakow. Wszystkie te ID bywaja okreslane mianem "numeru umowy".

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 29 z 63 (5 559 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Mam tak samo i również nie wiem czy go błąd czy nie. Martwi mnie to, ze od wniosku można ustąpić w terminie 14 dni. Płatność raty mam na 15 sierpnia, wiec jeśli okaże się ze źle wniosek złożono albo błąd systemu to już nie można go cofnąć i kolejnych rat nie miałbym zawieszonych.

Czy ktoś orientował się jak bank ma zamiar wyjaśnić te nieprawidłowości ?
Odpowiedz
0 Lajków
Rafczo
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2022
Wiadomość 30 z 63 (5 262 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy