Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Złożyłem wniosek na wakacje kredytowe w 08.2022. Nie wiedzę nigdzie w dokumentach wniosku ale system pokazuje na 08.2022 tylko ubezpieczenia. Co (nie)ciekawe raty od 09.2022 do 02.2023 zostały tak przeliczone, ze całość spłaty (kwota ta sama co do tej pory) idzie na odsetki. W imię czego, na jakiej zasadzie i podstawie bank dokonał takiego przeliczenia? Jakiś błąd czy temat na uokik i rzecznika finansowego?
Odpowiedz
0 Lajków
Papi123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
29-07-2022
Wiadomość 1 z 26 (15 644 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy. - Jeśli masz zawieszoną większą liczbę rat, na harmonogramie zobaczysz, że tylko kolejna rata jest zawieszona - to nie jest błąd. Kolejne raty będą zawieszane zgodnie z Twoim wnioskiem.

Harmonogram po złożeniu wniosku może być błędny. Będzie on aktualizowany na bieżąco zgodnie z dyspozycją zawieszenia. W razie wątpliwości zachęcam do kontaktu z czatem, który jest dostępny w Moim ING (po zalogowaniu). Sprawdzimy to.

 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 2 z 26 (15 448 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

@KarolB

 

Proponowalbym odejsc od powtarzania "formulek" i zastanowic sie nad caloscia wypowiedzi, bo polaczenie "na harmonogramie zobaczysz, że tylko kolejna rata jest zawieszona - to nie jest błąd" z "harmonogram po złożeniu wniosku może być błędny" jest zabawne. Harmonogram platnosci w istocie jest bledny, a byc taki nie powinien, bo powinien pokazywac kalkulacje prawidlowo na dzien wyswietlenia, a nie na dzien wymagalnosci raty.

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 3 z 26 (15 411 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Mam ten sam problem i zamierzam to zgłosić do UOKiKu. Po co miałby harmonogram być błędny? Nie wierzę w to za bardzo. Po 8 zawieszonych ratach będzie mi harmonogram pokazywac, że przez kolejne 2 lata płacić same odsetki a będzie mi tak naprawdę pobierać kapitał? Przecież to niedorzeczne. Zamierzają Państwo to naprawić?
Karomska
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
5
31-07-2022
Wiadomość 4 z 26 (14 960 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Nie ma podwójnie naliczonych odsetek. Harmonogram jest inny o tyle, ze po zawieszeniu jednej jedynej raty 08.2022 w sierpniu wyliczenie jest ok (brak raty same ubezpieczenia) ale następne kilka miesięcy rata=odsetki, zero spłaty kapitału. Z kolei an koniec kredytu (za te milion lat) ostatnia rata to jakieś monstrualne pieniądze i sam kapitał do spłaty. Nie bardzo przyjmuje do wiadomości ze harmonogram może być błędny, bowiem jak ufać mu w innych wypadkach? Co jak dokonam nadpłaty? Tez się złe policzy? To niestety śmierdzi na kilometr albo jakimś szwindlem albo amatorką. Pytałem x znajomych z innych banków no i jakoś takich problemów nie ma. Na prawdę bank mnie tu mocno rozczarował. Na czacie niestety pewnie się nie pogada bo wiadomo fala zgłoszeń. Na telefon - tez ciężko. Przyznam szczerze ze przegapiłem moment w którym bank wyciął możliwość napisania wiadomości np z reklamacja inpozstawil ten nieszczęsny czat z najczęściej mało kompetentnymi albo niedecyzyjnymi/niewladnymi konsultantami. Niestety minus na minusem, a kiedyś to był na prawdę rozsądny bank.
Papi123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
29-07-2022
Wiadomość 5 z 26 (14 643 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Zastanawiam się czy te szuje nie kombinują w ten sposób, że przez kolejne miesiące "zawieszenia" rat kredytu, będą na boku kumulować sobie odsetki, których w trakcie trwania zawieszenia nie będą pobierać a na koniec każą sobie zapłacić ich skumulowaną wysokość. W ING dostali czerwonej gorączki, że to Oni muszą być raz "stratni" a nie klient. W ten sposób wymyślili sobie, że będą np. 8 razy naliczać odsetki od tej samej wysokości zaległego kapitału, którego przecież nie będziemy spłacać. Jaki wniosek? Taki, że bank jeszcze na tym zarobi a nie straci. Ustawa przewiduje zawieszenie pobierania opłat ale czy przewiduje kumulację odsetek i pobranie ich na końcu? Tego nie wiem a te szuje są od tego, żeby wyciągać od nas nasze pieniądze, bo swoich nie mają.
Roberto1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
01-08-2022
Wiadomość 6 z 26 (14 288 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Witam u mnie jest ten sam problem . Nie można się doczekać połączenia na czat . Zgłaszała to Pani już do UOKiKu?
Odpowiedz
0 Lajków
Angelapawl
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 7 z 26 (14 146 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Przepraszamy za tę sytuację. Harmonogram po złożeniu wniosku może być błędny. Będzie on aktualizowany na bieżąco, zgodnie z dyspozycją zawieszenia. W miesiącu po zawieszeniu zobaczysz podwójnie naliczone odsetki. Podwójne naliczenie skorygujemy w dniu płatności raty - tych odsetek nie pobierzemy. Jeśli chodzi o wysłanie wiadomości, jest to możliwe w zakładce "Wiadomości" -> "Napisz do nas" -> "Prześlij dokumenty. Pole tekstowe jest ograniczone liczbą znaków. Jeśli sprawa wymaga szerszego opisu, prosimy o dodanie załącznika z treścią wiadomości. Zachęcamy również do kontaktu z czatem w Moim ING. Znajduje się on na dole strony, po zalogowaniu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 8 z 26 (13 726 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Ja nie widzę podwójnie naliczonych odsetek tylko 3 miesiące samych odsetek, dopiero grudniowa rata ok. 60 zł kapitału do 2000 odsetek (!). Wcześniej proporcje wyglądały ok. 400 zł odsetek do 1600 kapitału.

Sprawa już zgłoszona do UOKiK. Proszę wszystkich o zgłaszanie, bo im więcej zgłoszeń tym większa szansa na załatwienie sprawy! Adres: uokik@uokik.gov.pl
Karomska
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
5
31-07-2022
Wiadomość 9 z 26 (13 403 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Tak zgłosiłam, też proszę o zgłoszenie uokik@uokik.gov.pl
Karomska
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
5
31-07-2022
Wiadomość 10 z 26 (13 373 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy