Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Zgłaszajcie tą sytuację, niech się Urząd temu przyjrzy, bo nie tak to miało wyglądać. To za poważna sprawa, niektórzy mają kredyt na 30 lat, a ING podaje błędny harmonogram (oczywiście błędny na niekorzyść kredytobiorcy) z podwójnymi odsetkami i z ratą składającą się z samych odsetek i wydaje tylko oświadczenie, że harmonogram może być niewłaściwy. To czemu nie mogą dać właściwego?

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

uokik@uokik.gov.pl

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego:

knf@knf.gov.pl

 

Dadac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
3
01-08-2022
Wiadomość 11 z 26 (9 145 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Dzień dobry,

nie mogę znaleźć na stronie banku wzoru wniosku dot. "wakacji od kredytu". Czy mogłabym prosić o przesłanie wzoru lub linka do wzoru?

 

Odpowiedz
0 Lajków
DD
DD
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-08-2022
Wiadomość 12 z 26 (8 737 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Przepraszamy za tę sytuację.

DD Wniosek możesz złożyć w Moim ING, wybierając swój kredyt hipoteczny, a następnie zakładkę "Wnioski". Jeśli wolisz formę papierową, specjalista w placówce pomoże Ci go złożyć. Jeżeli natomiast chodzi o wzór pełnomocnictwa, znajdziesz go tutaj: 
https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego

Odnośnik do wzoru pełnomocnictwa znajduje się w połowie strony.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 13 z 26 (8 165 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

To chyba faktycznie trzeba na uokik i rzecznika finansowego zgłaszać. Kilka dni „na ogarnięcie się” i bez zmian…
Papi123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
29-07-2022
Wiadomość 14 z 26 (7 647 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

U mnie to samo, podobno błąd systemu

 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 15 z 26 (7 149 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

U mnie również niezłe historie z harmonogramem, podobnie jak u Was, dodatkowo pomimo złożenia dyspozycji o skrócenie okresu karencji ( wniosek złożony jeszcze przed wnioskiem o " wakacje kredytowe"), bank zignorował moją dyspozycję i zamiast zacząć naliczać mi raty kapitałowo-odsetkowe od sierpnia, wydłużył okres karencji do lipca 2023

Cała sytuacja opisana tutaj: https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Rezygnacja-z-karencji-wakacje-kredytowe/td-p/38474

 

Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 16 z 26 (7 131 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

To jakieś bzdury... Ręce opadają. Harmonogram był poprawny po złożeniu dyspozycji. Rzeczywiście nie uwzględnił tylko raty za sierpień (złożyłam wniosek na miesiąc), a pozostałe raty były bez zmian. A po tygodniu 7 miesięcy rat odsetkowych, a kolejne z połowę niższą spłatą kapitału! I to ma być błąd? Bo wygląda na celowe działanie. Ja osobiście dziś piszę do rzecznika finansowego.
Wstyd mi, że przez tyle lat polecałam ten bank. Siostra ma kredyt w PKO BP i jej harmonogram wygląda prawidłowo.
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 17 z 26 (7 007 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Papi, dzięki za zwrócenie uwagi. Przewinęłam 29 stron harmonogramu i zamarłam. Jak ochłonę, to aż policzę, ile odsetek bank sobie przewidział za skorzystanie z ustawy.
Odpowiedz
0 Lajków
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 18 z 26 (6 997 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Papi, dzięki za zwrócenie uwagi. Przewinęłam 29 stron harmonogramu i zamarłam. Jak ochłonę, to aż policzę, ile odsetek bank sobie przewidział za skorzystanie z ustawy. Ale policzyłam i wynika z tego, że suma do spłaty w ostatniej racie jest równa wysokości 8 rat do zawieszenia (wg aktualnej wysokości)
Odpowiedz
0 Lajków
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 19 z 26 (6 981 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

ja mam tak samo , błąd czy celowe działanie?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 20 z 26 (6 967 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy