Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Zgłaszajcie tą sytuację, niech się Urząd temu przyjrzy, bo nie tak to miało wyglądać. To za poważna sprawa, niektórzy mają kredyt na 30 lat, a ING podaje błędny harmonogram (oczywiście błędny na niekorzyść kredytobiorcy) z podwójnymi odsetkami i z ratą składającą się z samych odsetek i wydaje tylko oświadczenie, że harmonogram może być niewłaściwy. To czemu nie mogą dać właściwego?

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

uokik@uokik.gov.pl

 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego:

knf@knf.gov.pl

 

Dadac
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
3
01-08-2022
Wiadomość 11 z 26 (9 179 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Dzień dobry,

nie mogę znaleźć na stronie banku wzoru wniosku dot. "wakacji od kredytu". Czy mogłabym prosić o przesłanie wzoru lub linka do wzoru?

 

Odpowiedz
0 Lajków
DD
DD
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
01-08-2022
Wiadomość 12 z 26 (8 771 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Przepraszamy za tę sytuację.

DD Wniosek możesz złożyć w Moim ING, wybierając swój kredyt hipoteczny, a następnie zakładkę "Wnioski". Jeśli wolisz formę papierową, specjalista w placówce pomoże Ci go złożyć. Jeżeli natomiast chodzi o wzór pełnomocnictwa, znajdziesz go tutaj: 
https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego

Odnośnik do wzoru pełnomocnictwa znajduje się w połowie strony.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 13 z 26 (8 199 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

To chyba faktycznie trzeba na uokik i rzecznika finansowego zgłaszać. Kilka dni „na ogarnięcie się” i bez zmian…
Papi123
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
29-07-2022
Wiadomość 14 z 26 (7 681 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

U mnie to samo, podobno błąd systemu

 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
7
06-08-2022
Wiadomość 15 z 26 (7 183 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

U mnie również niezłe historie z harmonogramem, podobnie jak u Was, dodatkowo pomimo złożenia dyspozycji o skrócenie okresu karencji ( wniosek złożony jeszcze przed wnioskiem o " wakacje kredytowe"), bank zignorował moją dyspozycję i zamiast zacząć naliczać mi raty kapitałowo-odsetkowe od sierpnia, wydłużył okres karencji do lipca 2023

Cała sytuacja opisana tutaj: https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Rezygnacja-z-karencji-wakacje-kredytowe/td-p/38474

 

Odpowiedz
0 Lajków
drkidler
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-08-2022
Wiadomość 16 z 26 (7 165 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

To jakieś bzdury... Ręce opadają. Harmonogram był poprawny po złożeniu dyspozycji. Rzeczywiście nie uwzględnił tylko raty za sierpień (złożyłam wniosek na miesiąc), a pozostałe raty były bez zmian. A po tygodniu 7 miesięcy rat odsetkowych, a kolejne z połowę niższą spłatą kapitału! I to ma być błąd? Bo wygląda na celowe działanie. Ja osobiście dziś piszę do rzecznika finansowego.
Wstyd mi, że przez tyle lat polecałam ten bank. Siostra ma kredyt w PKO BP i jej harmonogram wygląda prawidłowo.
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 17 z 26 (7 041 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Papi, dzięki za zwrócenie uwagi. Przewinęłam 29 stron harmonogramu i zamarłam. Jak ochłonę, to aż policzę, ile odsetek bank sobie przewidział za skorzystanie z ustawy.
Odpowiedz
0 Lajków
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 18 z 26 (7 031 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

Papi, dzięki za zwrócenie uwagi. Przewinęłam 29 stron harmonogramu i zamarłam. Jak ochłonę, to aż policzę, ile odsetek bank sobie przewidział za skorzystanie z ustawy. Ale policzyłam i wynika z tego, że suma do spłaty w ostatniej racie jest równa wysokości 8 rat do zawieszenia (wg aktualnej wysokości)
Odpowiedz
0 Lajków
Mame
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
07-08-2022
Wiadomość 19 z 26 (7 015 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - nowy jarmonogram

ja mam tak samo , błąd czy celowe działanie?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
7
06-08-2022
Wiadomość 20 z 26 (7 001 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy