Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Ludzie nie panikujcie.

 

Harmonogram po zawieszeniu

Po złożeniu wniosku w Moim ING, zaktualizujemy Twój harmonogram. 

  • W najbliższej racie zobaczysz wyższą kwotę odsetek. Skorygujemy ją w dniu płatności raty. 
  • Jeśli masz zawieszoną większą liczbę rat, na harmonogramie zobaczysz, że tylko następna rata jest zawieszona. Kolejne raty zawiesimy zgodnie z Twoim wnioskiem.

 

Link do informacji ze strony banku odnośnie zawieszenia rat  - https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego 

Odpowiedz
0 Lajków
boski89
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
7
11-09-2019
Wiadomość 11 z 18 (13 588 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Myślę, że tu nie chodzi o panikę.

 

Ja np. zawiesiłem 8 rat, mam to wyszczególnione we wniosku i owszem, sierpniowa została umorzona, ale wrześniowa od kilku dni nalicza się całkowicie normalnie (czyli jest to sprzeczne z informacją podaną na stronie, że następna rata będzie widoczna jako zawieszona, bo nie - nie jest!).

 

Konsultant na czacie poinformował mnie, że to normalne i że w dniu płatności raty, rata mi się magicznie "wyzeruje", a jeśli jednak pobiorą mi kasę, co oczywiście może się zdarzyć, to prosi o kontakt. Przecież to jest jakiś kabaret !!

 

Świetnie, czyli wychodzi na to że trzeba wierzyć NA SŁOWO konsultantom, a nie w informacje wyświetlające się w moim ING i powiadomienia, które przychodzą? W takim przypadku z premedytacją na dzień płatności raty zostawię sobie na koncie tylko wartość ubezpieczenia, co i Wam radzę, bo to chyba jedyny sposób, żeby nie stracić środków i później miesiącami walczyć z bankiem.... Rozumiem, że bankom jest nie na rękę, że nie zarobią, ale takie działanie to już jest czysta złośliwość, odwet i pstryczek w kierunku klienta, żeby się dodatkowo stresował.

 

 

Rav1987
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
3
03-08-2021
Wiadomość 12 z 18 (13 462 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Co to ma wspolnego z panika? Harmonogram platnosci powinien pokazywac zaplanowane platnosci zgodnie z aktualnym stanem i zlozonymi dyspozycjami, tymczasem tak nie jest. Oczekiwanie naprawy sytuacji jest zrozumiale.

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 13 z 18 (13 449 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Dla mnie rzuca się w oczy że to może być celowe zagranie Banku ING, gdyż dla kredytów ze stałym oprocentowaniem ma być 60 miesięcy (rat ze stałym oprocentowaniem). Bank ING przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą a następnie ich na koniec nie egzekwuje może powiedzieć iż było 60 miesięcy ze stałym oprocentowaniem (dla kredytów ze zmiennym oprocentowaniem nie ma to znaczenia).

3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 14 z 18 (13 418 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

@3rav

 

"przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą"

 

Byloby to niezgodne z ustawa, bo

 

"w okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki"

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 15 z 18 (13 403 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe harmonogram

Cały czas widzę datę wrześniowa jaka następna płatność...
Odpowiedz
0 Lajków
Mateusz2512
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
5
07-08-2022
Wiadomość 16 z 18 (12 869 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe harmonogram

Ta sama sytuacja jest u mnie. Rata wrześniowa jest w harmonogramie w sekcji "Zaplanowane". Dodatkowo w momencie składania wniosku przy zatwierdzeniu wniosku wywalił mi "błąd w pobraniu danych" czy coś w tym stylu - nie pamiętam - na aplikacji desktopowej/stronie Moje ING i jeden kij wie teraz czy mam zatwierdzone 8 rat zawieszonych czy jedna bo wiadomo harmonogram nic mi nie powie bo tam jest ... jak każdy widzi. Ogólnie sierpień był zawieszony.

Gdzie to można sprawdzić ile rat mam faktycznie zawieszonych? Śmiechem żartem na wycofanie wniosku jest niby 14 dni a jak nie wiem do końca ile rat mam w końcu "wklepane w systemie" bo jeśli wpadnie tylko sierpień to heja banana z wakacjami kredytowymi na dalsze miesiące -,-
Odpowiedz
0 Lajków
valba76
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-08-2022
Wiadomość 17 z 18 (12 722 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe harmonogram

W Moje dokumenty powinien znalezc sie wniosek zawierajacy informacje o tym, jak ING zinterpretowalo dane wprowadzone w kreatorze skladania wniosku o "wakacje".

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 18 z 18 (12 699 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy