Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Jestem w trakcie budowy domu (okres karencji kredytu) i uruchomiłem wakacje kredytowe. Z tego co obserwuje w harmonogramie - okres karencji wydłużył się o 8 miesięcy.
Teraz pytanie za 100 punktów, załóżmy że skończyłem budowę i składam wniosek o rezygnację z karencji.

Co stanie się z "zawieszonymi" ratami odsetkowymi? Normalnie spłacałbym je w trakcie tych 8 miesięcy dłuższej karencji.

Czy "przepadają" i po prostu zostają mi w kieszeni, czy nagle musze spłacić te odsetki? Czy może będą doliczone do kwoty kredytu? Zakładam, że okres normlanej spłaty nie zostanie przedłużony skoro w harmonogramie nie zmienił się okres spłaty kredytu a jedynie karencji.

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 255 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Z karencji możesz zrezygnować po uruchomieniu całości kredytu (czyli nie musisz czekać tutaj na zakończenia budowy). W momencie zawieszenia spłaty kredytu – okres karencji jest wydłużony o czas zawieszenia, ale jeżeli złożysz rezygnację z karencji, to karencja jest wyłączona i nie płacisz dodatkowych odsetek. Nie jest nic więcej doliczane do kredytu, okres spłat kapitału i odsetek też nie jest wydłużany. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
537
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 172 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Czyli mam rozumieć, że zawieszone raty odsetkowe z okresu karencji "przepadają" jeśli zakończę karencję? 

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 162 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

@Paskur Tak, po rezygnacji z karencji następna rata będzie ratą kapitałowo-odsetkową.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 077 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy