Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Jestem w trakcie budowy domu (okres karencji kredytu) i uruchomiłem wakacje kredytowe. Z tego co obserwuje w harmonogramie - okres karencji wydłużył się o 8 miesięcy.
Teraz pytanie za 100 punktów, załóżmy że skończyłem budowę i składam wniosek o rezygnację z karencji.

Co stanie się z "zawieszonymi" ratami odsetkowymi? Normalnie spłacałbym je w trakcie tych 8 miesięcy dłuższej karencji.

Czy "przepadają" i po prostu zostają mi w kieszeni, czy nagle musze spłacić te odsetki? Czy może będą doliczone do kwoty kredytu? Zakładam, że okres normlanej spłaty nie zostanie przedłużony skoro w harmonogramie nie zmienił się okres spłaty kredytu a jedynie karencji.

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 174 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Z karencji możesz zrezygnować po uruchomieniu całości kredytu (czyli nie musisz czekać tutaj na zakończenia budowy). W momencie zawieszenia spłaty kredytu – okres karencji jest wydłużony o czas zawieszenia, ale jeżeli złożysz rezygnację z karencji, to karencja jest wyłączona i nie płacisz dodatkowych odsetek. Nie jest nic więcej doliczane do kredytu, okres spłat kapitału i odsetek też nie jest wydłużany. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 091 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

Czyli mam rozumieć, że zawieszone raty odsetkowe z okresu karencji "przepadają" jeśli zakończę karencję? 

Odpowiedz
0 Lajków
Paskur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
05-10-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 081 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a rezygnacja z karencji

@Paskur Tak, po rezygnacji z karencji następna rata będzie ratą kapitałowo-odsetkową.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (1 996 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy