Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

Dzień dobry,

Czy jeżeli skorzystam z wakacji kredytowych i zawieszę ratę w sierpniu i wrześniu czy będę mogł w tych miesiącach dokonać nadpłaty kapitału pozostałego do spłaty?

Od kilku miesięcy nadpłacam kredyt zmniejszając ratę, docelowo chce skrócić okres kredytowania. Jeżeli nadpłata kapitału w sierpniu i wrześniu nie będzie możliwa muszę zamówić aneks już teraz aby zebrać moje nadpłaty z kilku miesięcy wstecz i skróć okres kredytowania. Wolałbym się z tym jeszcze wstrzymać. Z tego co wiem, przerwa w nadplacaniu kredytu sprawi że nie będę mógł zebrać nadpłat z ostatnich miesięcy w całość i wykorzystać tej kwoty do skrócenia kredytu.
Odpowiedz
0 Lajków
Mth27
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-07-2022
Wiadomość 1 z 6 (6 926 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

W okresie zawieszenia raty możesz, tak jak do tej pory nadpłacać swój kapitał Emotikon: Szczęśliwy 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 6 (6 601 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

U mnie nastąpiła taka sytuacja -w opcji nadpłać kredyt po wybraniu sumy nadpłaty rata jest wyższa o 10 zł niż ta którą obecnie płacę .Wniosek złożyłam na zawieszenie rat  sierpniowej , wrześniowej  listopadowej i grudniowej .Zmiana oprocentowania przypada na 10 pazdziernika . Błąd systemu?

Odpowiedz
0 Lajków
Aldona1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
7
06-08-2022
Wiadomość 3 z 6 (5 271 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

Bardzo chciałabym Ci pomóc, ale na Społeczności nie mam takiej możliwości. Tu nie mam dostępu do danych systemowych. Tu udzielamy ogólnych informacji. Zapraszam do kontaktu na czacie po zalogowaniu się do bankowości internetowej lub skontaktuj się z naszą infolinią pod numerem: 32 357 00 57.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
KamilW
Moderator
Moderator icon
59
9
19-05-2022
Wiadomość 4 z 6 (4 970 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

Mam zawieszone kolejne 3 raty kredytu w ramach wakacji kredytowych do października b.r. Chcąc nadpłacić kredyt stosuję odpowiednią ścieżkę w systemie, jednak nie działa ona, tylko informacja pokazuje, że korzystam z zawieszenia spłaty kredytu. Więc de facto takiej nadpłąty nie mogę zrobić.

Czy jest to celowe działanie, czy błąd systemu?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Ewa_Strauss
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-03-2023
Wiadomość 5 z 6 (2 367 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe a nadpłata kredytu hipotecznego

[ Edytowane ]

W czasie zawieszenia spłaty kredytu możesz nadpłacać kredyt. Proszę, skontaktuj się z naszymi doradcami hipotecznymi na czacie lub telefonicznie pod numerem 32 357 00 57, w dni robocze od 8:00 do 20:00, sprawdzimy co się dzieje.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 6 (2 265 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy