Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

To wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Zajmuje się bankowością w Polsce od 20 lat. Dobrze by było jednak usłyszeć coś od banku. Prywatnie otrzymałem informacje, że nie ma w tej kwestii jeszcze żadnych ustaleń (jaki skutek będzie miała taka zmienna). Sądzę że na tym etapie to się zatrzyma.
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 11 z 133 (9 564 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

To są te wnioski czy nie i jeżeli tak to gdzie

Odpowiedz
0 Lajków
wujo600
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
1
23-03-2020
Wiadomość 12 z 133 (9 215 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Jeszcze nie ma, ale będą
Odpowiedz
0 Lajków
mczekaj
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
3
22-12-2015
Wiadomość 13 z 133 (9 121 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

wujo600 Pracujemy nad udostępnieniem wniosku. 
Gdy będzie już dostępny, to damy o tym znać na naszej stronie internetowej.
Zachęcam do śledzenia informacji tutaj. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 14 z 133 (9 104 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

"Wniosek będzie można złożyć zdalnie na początku przyszłego tygodnia: w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING. Klienci, którzy nie mają Mojego ING – będą mogli to zrobić przez stronę www.ing.pl. Za rozpatrzenie wniosku o zawieszenie spłaty rat nie będziemy pobierać opłat."

 

Początek tego tygodnia już dawno minął, obecnie mamy środek i zbliżamy się nieuchronnie do końca.

Mam ratę płatną za parę dni, więc bardzo mi zależy na szybkim udostępnieniu tej funkcjonalności.

Dodatkowo nieodpowiedziane pozostają pytania kolegi wyżej:

- Czy oddelegowanie kredytów na wakacje, będzie miało późniejszy wpływ na współpracę z bankiem?.

- Czy rating takiego klienta nie pogorszy się?
- Czy nie będzie to miało wpływu na kolejno złożone wnioski kredytowe?

- Jak będzie raportowany w bik taki klient?

atapi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
4
28-10-2019
Wiadomość 15 z 133 (9 059 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Początek tego tygodnia już dawno minął, obecnie mamy środek i zbliżamy się nieuchronnie do końca.

Mam ratę płatną za parę dni, więc bardzo mi zależy na szybkim udostępnieniu tej funkcjonalności.

 

Chyba na to czekają Emotikon: Język

Odpowiedz
0 Lajków
GoksaP
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
28-10-2019
Wiadomość 16 z 133 (8 795 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

W komunikacie banku jasno przedstawiono informację że możliwość taka zostanie udostępniona po 23 marca, nie sprecyzowano dokładnie kiedy.
Każda zmiana w systemie banku wymaga dokładnych testów, nie można tego zrobić z dnia na dzień.
Odpowiedz
0 Lajków
mczekaj
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
44
3
22-12-2015
Wiadomość 17 z 133 (8 782 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Ja wszystkim radzę trochę spokoju ... czy odroczą x rat od najbliższej raty czy od kolejnej .. to jest i tak x odroczonych rat!

Jeżeli kilka dni po ogłoszeniu rekomendacji ZBP już wiesz, że jest to dla Ciebie takie ważne, żeby odroczono Ci ratę, to niestety oznacza, że nie zachowałeś podstaw bezpieczeństwa finansowego. 

 

Weźmy pod uwagę, że gros rozwiązań prawnych, które mają podeprzeć system finansowy, nie są jeszcze de facto zatwierdzone. Banki działają proaktywnie, ale to nie zmienia faktu, że są dokumenty/regulaminy, które pewne sytuacje regulują i rozwiązania muszą być przemyślane i uwzględniać różne, najbardziej pokręcone scenariusze. Bo nikt z Was potem nie chce usłyszeć "Pani przypadek nie jest uwzględniony". A przy produktach hipotecznych mówimy o dokładnej analizie kilku-kilkunastu lat różnych umów.

 

Pewnie Bank mógłby wdrożyć zmianę już, ale nie byłoby na przykład regulacji i ścieżek procesowych wycofania takiej deklaracji .. I co? Masa klientów w kanałach online dokonuje przypadkowych interakcji i potem jest odkręcanie. 

 

Mógłby wstrzymać już, teraz wszystkim, ale nie wszyscy chcą wstrzymać spłatę, bo nie mają ku temu potrzeby. Łatwo jest generalizować.

Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 18 z 133 (8 731 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

To co kolega wyżej napisał, to niestety prawda.

Bank nie może "oddać" produktu czy usługi, bez odpowiedniej dokumentacji. Ponadto to, kolejny raz Polacy pokazują że nie mają środków oszczędnościowych na to, aby obronić się w takiej sytuacji, to bardzo smutne.

Ponad to, sporadycznie zdarza się, że klienci korzystają z ubezpieczeń do produktu kredytowego, a powiem szczerze, że to powinno być jedynym słusznym rozwiązaniem w takiej sytuacji. 

Na co dzień ludzie drwią z wszelakich rozwiązań, jakie są im udostępniane, ale to dlatego że Polski nigdy nie dosięgły żadne kataklizmy. Nie ma u nas trzęsień ziemi, zaraz, ani porwań dla okupu. 

 

Po tym wszystkim wskazane będzie, aby cześć z was zerknęła sobie na blog https://marciniwuc.com

 

 

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 19 z 133 (8 710 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe - #Covid19

Nawet nie wiesz ile razy słyszałem hejt na banki, że wymagają ubezpieczenia spłaty kredytu czy na biura podróży, że w ogóle śmią wspomnieć o ubezpieczeniu kosztów rezygnacji.

Niestety trzeba przez takie sytuacje przejść, żeby zrozumieć ich ważność Emotikon: Szczęśliwy.
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 20 z 133 (8 654 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy