Odpowiedz

Re: Wakacje kredytowe 2022

Mam to samo pytanie - czy wpiszą kredytobiorcę do BLK?
Odpowiedz
0 Lajków
Sylwia_55
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-07-2022
Wiadomość 31 z 43 (9 819 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe 2022

[ Edytowane ]

@shadowbb Możesz zawiesić ratę jednego z posiadanych kredytów, który zaspokaja Twoją potrzebę mieszkaniową. Nie doradzamy, w zakresie tego, na który kredyt z takiego zawieszenia raty możesz skorzystać. 
 

@Artur88 Zawieszeniem raty objęte są kredyty hipoteczne i pożyczki hipoteczne, które służą własnym celom mieszkaniowym. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 32 z 43 (9 800 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe 2022

[ Edytowane ]

Tematem utrudniania przez ing składania wniosków o wakacje kredytowe zajęła się już prasa.

 

https://bezprawnik.pl/ing-bank-utrudnia-zlozenie-wniosku/ 

 

Mam nadzieje, że ing przemyśli swoje stanowisko i umożliwi kredytobiorcom złożenie jednego wniosku na zawieszenie całej ustawowo dopuszczonej ilości rat, a nie będzie wymagał złożenia aż 8! wniosków.

bosman10
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
8
24-07-2022
Wiadomość 33 z 43 (9 632 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe 2022

Witam czy jeśli posiadam Kredyt Konsupcyjno Konsolidacyjny Zabezpieczonym hipoteka dokładnie domem Czy można się ubiegać o te wakacje kredytowe ?
Odpowiedz
0 Lajków
Tom1989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
14-07-2022
Wiadomość 34 z 43 (9 584 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe 2022

Kilka lat temu wziąłem kredyt na mieszkanie z rodzicami jako współkredytobiorcami w celu poprawy zdolności kredytowej. Jestem jednak samodzielnym właścicielem mieszkania, które zostało nabyte w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Trzy lata temu sytuacja była odwrotna - rodzice wzięli kredyt na dom, w którym mieszkają, a ja zostałem dopisany jako współkredytobiorca w celu "zabezpieczenia" kredytu w oczach banku.

Każda z nieruchomości została nabyta na własne potrzeby mieszkaniowe, jednak jak rozumiem nie możemy wnioskować o wakacje kredytowe w obydwu przypadkach, gdyż jesteśmy powiązani jako współkredytobiorcy?

Tego typu interpretacja jest chyba niezgodna z intencją ustawodawcy. Podstawowym kryterium jest "zaspokajanie własnych potrzeb mieszkaniowych", na jego podstawie wywnioskowano, że można zatem złożyć tylko jeden wniosek, zapominając, że często kredyty bierze się właśnie np. z rodziacami w celu poprawy zdolności.
Odpowiedz
0 Lajków
Valvin
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-07-2022
Wiadomość 35 z 43 (9 289 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe 2022

[ Edytowane ]

@Sylwia_55 W przypadku skorzystania klienta z zawieszenia raty informacja zostanie przekazana do Biura Informacji Kredytowej.
 

@Tom1989 zawieszenie kredytu dotyczy również kredytów konsolidacyjnych z zabezpieczeniem na hipotece - jeśli ich cel służył do zaspokojenia własnej potrzeby mieszkaniowej. 
 

@Valvin zgodnie z ustawą zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi tylko w stosunku do jednej umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Współkredytobiorca, niezależnie od tego czy mieszka w tej nieruchomości czy nie - podpisał umowę kredytową. Każdy wniosek wymaga oświadczenia, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 36 z 43 (9 254 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe 2022

NataliaKr dziękuję bardzo pani za odpowiedź ☺️
Odpowiedz
0 Lajków
Tom1989
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
14-07-2022
Wiadomość 37 z 43 (9 218 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe 2022

Po 29 lipca
Odpowiedz
0 Lajków
Ksysiekjot
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-07-2022
Wiadomość 38 z 43 (9 138 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe 2022

Czy z wakacji kredytowy można skorzystać w okresie karencji gdy płace tylko część odsetkową?
MateuszTomczyk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
14-07-2022
Wiadomość 39 z 43 (8 620 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe 2022

UOKIK już zauważył jak sprawa wakacji kr. wygląda w niektórych bankach, w tym zapewne ING, które informuje, iż (...) Dla każdej raty musisz złożyć osobny wniosek. Pamiętaj, że nie złożysz wniosku z wyprzedzeniem. Wniosek na kolejny miesiąc złożysz dopiero po terminie płatności raty w bieżącym miesiącu. Np. jeśli chcesz zawiesić ratę płatną w listopadzie, zrobisz to dopiero po terminie płatności raty z października (...)

wymaga (jak .

 

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Nie akceptujemy praktyki, która pojawia się już w niektórych bankach, a dotyczy np. wymagania osobnego wniosku na zawieszenie spłaty rat w każdym kwartale obowiązywania wakacji kredytowych, a nawet osobnego wniosku na spłatę poszczególnej raty. To utrudnianie skorzystania z wakacji kredytowych, wprowadzonych, aby ulżyć konsumentom.

(...) Zwrócimy również uwagę na to, czy banki nie utrudniają konsumentom skorzystania z wakacji kredytowych lub czy nie próbują ich do tego zniechęcać (...)

 

źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wakacje-kredytowe-16-bankow-pod-lupa-uokik-nie-akcept... 

bosman10
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
8
24-07-2022
Wiadomość 40 z 43 (8 206 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy